Free

TAV Technologies Hackathon

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Ataturk Havalimanı

Dış Hatlar Terminali

Gidiş Katı

Istanbul, Istanbul 34149

Turkey

View Map

Friends Who Are Going
Event description

Description

Başvurular - http://www.techboomerang.aero


TAV Technologies Hackathon Nedir?


Havalimanı yolcularına ve diğer paydaşlarımıza havacılık ürün ve hizmetleri ile sürdürebilir bağ kurduracak, hayatı kolaylaştıran fikirler arıyoruz! Geleceğin havacılık sektörüne yön verebilecek her türlü hayali teknoloji ile buluşturmak istiyoruz.

Teknolojik projeler geliştirmekten keyif alan, Hackathon ruhunu yaşamak isteyen; potansiyel ve mevcut müşterilerimize günlük hayatlarında havacılık deneyime ile ilişkili bir fayda sağlayabilecek inovatif fikirlere sahip tüm yazılımcı, tasarımcı ve geliştiricileri TAV Technologies Hackathon’a bekliyoruz!

Havacılık deneyimini yaygınlaştırmak, yolculara ve diğer paydaşlarımıza daha kolay, daha keyifli çözümler sunmak en büyük hedefimiz.

Gelin ve yaratıcı yazılım proje fikirleriniz ile havacılık konusunda yepyeni bir havalimanı deneyimi sunan çözümler keşfetmeyi amaçladığımız Boomerang Hackathon'a katılın.

-------------------------------------------

What is TAV Technologies Hackathon?

We are looking for ideas that will establish a sustainable connection between airport passengers, other stakeholders and aviation products and services and ease life! We want to introduce them all kinds of visionary technologies that may lead the aviation industry.

All software developers and designers, who enjoy creating technological projects, wish to experience the Hackathon spirit and have innovative ideas that may be beneficial to our potential and current customers in their daily lives related to their aviation experiences are cordially invited to TAV Technologies Hackathon!

The goal of the project is to popularize the aviation experience and offer easier and pleasant solutions to our passengers and other stakeholders.

Share with friends

Date and Time

Location

Ataturk Havalimanı

Dış Hatlar Terminali

Gidiş Katı

Istanbul, Istanbul 34149

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved