Passolig Hackathon Istanbul
Free
Passolig Hackathon Istanbul

Passolig Hackathon Istanbul

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Habita Coworking

Yeşilce Mahallesi Ulubaş Cad No:23 Kat: 2

Kağıthane

Istanbul, 34418

Turkey

View Map

Friends Who Are Going
Event description

Description

Passolig Hackathon’una Davetlisin!
Passolig’in yeni çıkacak mobil uygulamasını genç fikirlerle daha da geliştiriyoruz.
16-18 Aralık'ta gerçekleşecek Passolig Hackathon'una katılarak Passolig’i mobil cihazlara taşıyacak uygulamanın yaratıcı ekibinde yer almaya ne dersin?

Passolig'in önümüzdeki günlerde futbolseverlere sunacağı mobil uygulamasını ilk deneyimleyen ve geliştirilmesi için katkıda bulunan kişilerden biri sen olabilirsin. Bu canlı ve yaratıcı haftasonunda bize katılıp, Türkiye'nin en hızlı büyüyecek mobil uygulamasına fikrini kat, cazip ödüllerden birini kap! Ödüller:

1. Ekip: 6.000 TL

2. Ekip: 3.000 TL

3. Ekip: 1.000 TL

Futbolu ve teknolojiyi seven tüm genç yazılımcıları bir haftasonu boyunca bu fikir maratonuna katılmaya çağırıyoruz!

Yer: Habita Coworking
Açılış: 16 Aralık 2016, Cuma, saat 18:30
Jüri sunumları: 18 Aralık 2016 Pazar, saat 17:00

Etkinlikle ilgili tüm detayları, jüri ve mentorler hakkında bilgiyi https://passolighackathon.splashthat.com/ adresinden takip edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

1. Kimler katılabilir?
Passolig Hackathon, bir Fikir Maratonu şeklinde yürütülecektir. Passolig'in yeni çıkacak mobil uygulamasını ilk kez deneyimleme şansına sahip olacak katılımcılar, uygulamanın yeni sürümlerinde değerlendirilmek üzere fikirlerini, ekip çalışması ve mentor desteğiyle geliştirecek ve Pazar günü jüriye sunacaktır.

2. Etkinliğe katılmak için Yazılım bilme şartı var mıdır?
Passolig Hackathon'a katılmak için yazılımcı olma şartı yoktur. Açık API üzerinden çalışılmayacağı için, mobil uygulamalar ile, gaming ile ilgilenen, futbolu ve teknolojiyi seven, takip eden bütün teknoloji severler katılabilir. Yazılım, tasarım, uygulama geliştiriciliği bilmek elbette faydalı olacaktır.

3. Hackathon'da yarışan fikirler ve sunumlar Passolig tarafından uygulamaya geçirilecek mi?
Bu Hackathon boyunca geliştirilen ve paylaşılan fikirler Passolig tarafından kullanılabilir veya kullanılmayabilir, bu konuda organizasyonun ve Passolig'in herhangi bir taahhüdü yoktur.
Hackathon'da üzerinde çalışılacak Passolig Mobil uygulamanın ilk sürümüdür, ikinci sürüm üzerinde halen geliştirmeler devam etmektedir. Hackathonda yarışan fikirler, hali hazırda hazırlığı süren özelliklerden biri olabilir. Etkinlik süresince bununla ilgili daha detaylı konuşma şansımız olacak.

4. Telif hakları
Proje içerisinde kullanılacak görsel, işitsel ve benzeri multi-medya elementleri (video, grafik, fotoğraf vs) telif unsuru içermemeli, kullanım izni olan elementler tercih edilmelidir. Telif hakkı olan bir element kullanılıyorsa bununla ilgili izin belgesi gösterilmelidir.
Hackathon boyunca paylaşılan fikirler üzerindeki fikri mülkiyet hakları, yalnızca Passolig uygulaması üzerinde kullanılmak kaydı ile Aktifbank'a geçer ve katılımcılar Taahhütnameyi kabul etmiş sayılırlar.

5. Hackathon'da nasıl bir ortam olacak?
Cuma akşamından Pazar akşamına dek devam edecek etkinlik, eğlenceli ve verimli bir fikir maratonu ortamı yaratacak. Habita'nın sıcak ve konforlu ortamında sizler için her türlü ofis malzemeleri, toplantı odaları, sıcak ve soğuk yiyeceklerimiz, içeceklerimiz, sektörden değerli mentor ve konuklarımız ve networking ortamımızla size eşlik edeceğiz. Gecelemek isterseniz yanınızda uyku tulumunuzu getirin :)

6. Katılım şartları nelerdir?
Hackathon'a katılmak için kayıt olmanız gereklidir. Proje demosunun Hackathon süresince yazılması gerekmektedir. İster tek kişi, isterseniz ekip olarak katılabilirsiniz. Tek kişi gelen katılımcılar, etkinlik günü diğer katılımcılarla eşleştirilebilir veya orada ekiplerini kurabilirler.

7. Şehir dışından katılım
İstanbul dışından gelecek katılımcılara kapımız sonuna kadar açık. Yol masraflarınıza destek olmamız için nesen@stage-co.com a başvuru emaili atmanız, bilgi almanız, ve 18 Aralık Pazar günü projenizi sunmanız gereklidir.

____________________________________________________________________________________________

Passolig Hackathon has a very simple aim: Create original and useful features for the new mobile application of Passolig. Join the priveleged group to test the app for the first time, develop ideas and software for a more friendly app and code your way to success!

We'll have a first version ready at the Hackathon that we will share with the participants. Passolig aims to be more than just a tickect ordering app and no better input as from our creative users. We look forward to see developed ideas with a working demo. We aim at a hackathon between an ideation workshop and a hardcore dev camp. Success!

Awards: 6.000 TL for the winning team, 3.000 TL for 2nd runner up, and 1.000 TL for the 3rd runner up

The full program, jury and mentors list can be found here: https://passolighackathon.splashthat.com/

Share with friends

Date and Time

Location

Habita Coworking

Yeşilce Mahallesi Ulubaş Cad No:23 Kat: 2

Kağıthane

Istanbul, 34418

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved