Skip Main Navigation
Page Content
This event has ended

Save This Event

Event Saved

T Buluşmaları 03: COBE I Dan Stubbergaard Konferansı

T Buluşmaları

Monday, January 9, 2017 from 9:30 AM to 11:00 AM (Eastern European Standard Time Turkey Time)

T Buluşmaları 03: COBE I Dan Stubbergaard Konferansı

Registration Information

This event is invite-only

You need an invitation to register for this event. Contact the host to find out more.

Looking for something to do?
Check out other great events using Eventbrite.

Who's Going

Loading your connections...

Event Details

COBE'nin kurucusu ve yaratıcı direktörü Dan Stubbergaard İstanbul'da

Son dönemde birçok başarılı işe imza atan Danimarkalı mimarlık ofisi COBE'nin kurucusu ve yaratıcı direktörü Dan Stubbergaard, T Buluşmaları'nın üçüncü konferansında yer almak üzere 9 Ocak'ta İstanbul'da!

Şişecam Düzcam'ın "Mimarinin Şeffaf Yüzü" sloganıyla başlattığı, Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle düzenlenen mimarlık etkinliği T Buluşmaları'nın üçüncü konuğu Danimarkalı mimar Dan Stubbergaard olacak.

İlki 11 Aralık 2014’te Japon mimar Sou Fujimoto’nun katılımıyla düzenlenen ve büyük ilgi gören T Buluşmaları konferans serisinin ikincisi ise 8 Ekim 2015 tarihinde dünyanın pek çok yerinde başarılı çalışmalara imza atan Hollandalı mimar Winy Maas’in katılımıyla yapıldı.

Dan Stubbergaard Kimdir?

COBE mimarlık ofisinin kurucusu ve yaratıcı direktörü olan Dan Stubbergaard, Kopenhag’daki Royal Danish Academy of Fine Arts'ta mimarlık eğitimi aldı. 2005 yılında kurduğu ve tüm projelerinin yürütücüsü olduğu COBE, güçlü-anıtsal yapılardan, karmaşık masterplanlara kadar farklı ölçekteki projeler için tasarım ve uygulama hizmeti veriyor.

Özgün mimari yaklaşımı ile ofisin birçok ikonik, ödüllü projesinin tasarımcısı olan Dan, mimari çalışmalarının yanı sıra, Royal Danish Academy of Fine Arts'ın mimarlık bölümünde ders veriyor ve uluslararası konferanslarda COBE’nin güncel projeleri hakkında konuşmalar yapıyor.

COBE'nin uygulanmış projeleri arasında, Ragnarock (Roskilde, Danimarka), Frederiksvej Kindergarten, (Frederiksberg, Danimarka), Nørreport Station (Kopenhag, Danimarka), Forfatterhuset Kindergarten (Kopenhag, Danimarka), Porsgrunn Maritime Museum (Porsgrunn, Norveç), The Library (Kopenhag, Danimarka), Israels Plads (Kopenhag, Danimarka), Taastrup Theater (Taastrup, Danimarka) bulunuyor.

Şimdiye kadar kazandığı ödüllerden bazıları:

2016 WAN (World Architecture News) Awards – En İyi Ulaşım Yapısı (Nørreport Station projesi ile)
2015 ICONIC Award (Adidas Meet & Eat projesi ile),
2015 Dreyer Vakfı Onur Ödülü,
2015 MIPIM Awards - En İyi Konut (Krøyers Plads projesi ile),
2012 Nykredit’s Mimarlık Ödülü,
2012 MIPIM Awards – En İyi Yenileme (The Library projesi ile),
2011 Kopenhag Mimarlık Ödülü – En İyi Kamusal Bina (The Library projesi ile),
2006 Venedik Mimarlık Bienali Altın Aslan Ödülü – En İyi Ulusal Katılım


Have questions about T Buluşmaları 03: COBE I Dan Stubbergaard Konferansı? Contact T Buluşmaları

When

Monday, January 9, 2017 from 9:30 AM to 11:00 AM (Eastern European Standard Time Turkey Time)


  Add to my calendar

Organizer

T Buluşmaları

 

 
 
 

Yapı sektörüne ivme kazandıran Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla hayata geçirdiği  “T Buluşmaları” serisinin üçüncüsünü 10 Mayıs Çarşamba günü İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenliyor. 

 

Avrupa’nın 1’nci, dünyanın ise 5’inci düzcam üreticisi olan Şişecam Düzcam’ın Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliği ile düzenlediği etkinlik mimarları, tasarımcıları ve yapı sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

 

Şişecam Düzcam Hakkında

Cam sektörünün global oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu’nun bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye pazarının lideri olmasının yanı sıra Avrupa’nın en büyük üreticisi konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, İtalya, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 10 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, üretim kapasitesi açısından dünyada ise 5’inci büyük üreticidir.


“Mimari camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “enerji camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren  Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.


Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

 www.sisecamduzcam.com

 
  Contact the Organizer
T Buluşmaları 03: COBE I Dan Stubbergaard Konferansı
Things to do in Levent Seminar Other

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.