Skip Main Navigation
Page Content

تحریم هواوی چرا و چه‌طور روی داد 66

تحریم هواوی چرا و به چه شکل وقوع افتاد
تحریم هواوی ولی تنها مشتریان هواوی در خارج از چین را به نظر نرم‌افزاری زیر تاثیر قرار خواهد اعطا کرد ; زیرا دولت چین تقریبا هر چیزی را که به گوگل ارتباط داراست , فیلتر نموده است .

به همین جهت هواوی در گوشی‌هایی که بازار چین عرضه می‌کند یک نسخه از اندروید را به کار می‌گیرد که از سرویس ها هواوی , به‌روزرسانی‌های امنیتی و حتی مغازه اپلیکیشن‌های خویش هواوی به کار گیری می‌کنند .

امر تحریم هواوی همینطور هرگونه همیاری دیگر شرکت‌های آمریکایی مانند اینتل , ان‌ویدیا ( Nvidia ) و کوالکام ( Qualcomm ) را با هواوی منع خواهد کرد .

هواوی من جمله کم شرکت‌هایی است که سی‌پی‌یو یا این که به‌طور دقیق SOCهای مخصوص خود را برای به کارگیری در گوشی‌ها و تبلت‌های خود می‌سازد و به عنوان مثال نیازی به کمپانی کوالکام ندارد ; البته در دیگر قطعاتی که ممکن است خودش نتواند بسازد دیگر نمی‌تواند سراغ آنر برود .

Huawei Matebook pro
از آن‌سو هواوی به تازگی استارت به ایجاد لپ‌تاپ‌های ویندوزی هم کرده است . سی‌پی‌یو‌های روی لپ‌تاپ‌ها تقریباً همه‌شان یا وابسته به اینتل می باشند یا این که AMD . همه‌شان هم از کارت‌های گرافیکی همراه سی‌پی‌یو ( Intel integrated graphics ) , ان‌ویدیا و AMD به کارگیری می‌نمایند .

با تحریم هواوی دیگر هیچ‌کدام از این تولیدکنندگان در اختیار هواوی نخواهند بود . از آن‌سو هواوی در لپ‌تاپ‌های خود دیگر نمی‌تواند از سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت استفاده نماید .

همه‌ این‌ها بدین معنی که بازار لپ‌تاپ‌های هواوی ممکن است به‌طور بدون نقص از دربین خواهد رفت و تلاش هواوی برای تولید نسخه لینوکس منحصربه‌فرد خویش هم بی‌اثر خواهد شد .

پاسخ هواوی به تحریم‌ها چه بود؟
در پاسخ به تحریم‌های ایالات متحده , هواوی هم اعلام نموده است به‌اندازه به کارگیری سه ماه خویش قطعه در انبارهایش دارد . زیرا از گذشته پیش‌بینی می‌کرد که چنین اتفاقی رخ دهد .

این سه ماه به هواوی زمان خواهد بخشید که بتواند تامین‌کنندگان دیگری برای قطعات مورد نیاز خود بیابد . البته مشخصا نمی‌تواند تامین‌کننده دیگری برای قطعات لپ‌تاپ‌ها بیابد و در نتیجه این بخش هواوی کاملا از در میان خواهد رفت .

از آن‌سو علی‌رغم تجربه هواوی در چین برای بسط فروشگاه‌ اپلیکیشن , خدمات امنیتی و دیگر خدمات ضروری در اندروید , بعید است که هواوی بتواند کاربران خارج از چین را به استفاده از این سرویس‌ها راضی کند ; چون همان‌طور که گفتیم چنین چیزی یک اکوسیستم از استفاده کننده و توسعه‌دهنده تولید می کند که هر چه یکسری یکی عمده باشد , تعداد دیگری نیز افزایش می یابد .


Huawei Honor 10
احتمالا ایجاد یک فروشگاه اپلیکیشنی که عملا اپلیکیشن‌هایی گوگل پلی را نسخه برداری نماید و برای مثال اپلیکیشن بفروشد , بتواند کاری را از پیش چیره شود ; البته همین نیز یک خلل دارااست .

اپلیکیشن‌ها بر پایه ی استانداردها و معیارهای گوگل که در هر به‌روزرسانی سرویس ها دکان پلی روی گوشی نصب میگردند , کار می نماید . در شرایطی که همین به‌روزرسانی‌ها را هواوی بخواهد انجام دهد , معین نیست چقدر از آنها با به‌روزرسانی‌های خویش گوگل سازگار باشند .

وقتی خدمات گوگل دردست نباشد
برخی از اپلیکیشن‌ها از خدمات گوگل برای کار کردن استعمال میکنند . خدماتی مثل سیستم‌های پرداخت گوگل , مکان‌یابی و بازی‌های گوگل پلی . هم اکنون در حالتی که نرم افزار اندرویدی که روی گوشی‌های بدون سرویس ها گوگل هواوی نصب‌شده است , برای اجرا دنبال این سرویس ها بگردد و آن ها را پیدا نکند , مشخصا دیگر کار نخواهد کرد
Sorry, there are no upcoming events
Sorry, there are no past events

Save This Event

Event Saved