Free

EWA - Gıda ve Tarımda Değişim Yaratan Kadın Girişimci Programı Demo Day

Actions and Detail Panel

Free

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Online Event

Event description
EWA - Gıda ve Tarımda Değişim Yaratan Kadın Girişimci Programı’nın Kazananı 10 Aralık’ta Belirlenecek!

About this Event

Sizi EWA - Gıda ve Tarımda Değişim Yaratan Kadın Girişimci Programı’nın kazananlarının belirleneceği etkinliğe davet etmekten heyecan duyuyoruz!

5 farklı Avrupa ülkesinde aynı anda gerçekleşen EWA Programı, Temmuz ayında programa Türkiye’den katılmaya hak kazanan 10 kadın girişimci ile başladı.

Girişimciler program kapsamında sağlanan 1-1 mentorluğun yanı sıra, alanında uzman kişilerden de mentorluk alarak yoğun bir eğitim sürecinden geçti; girişimlerini yatırımcılara hazır hale getirmek, daha da geliştirmek ve büyütmek için çalıştı.

Tarım ve gıda sektörlerinde fark yaratan 10 kadın girişimci 10 Aralık günü sunumlarını paylaşacak ve jüri değerlendirmesinden en iyi puanı alan girişimcilerden birinci 10.000 Euro, ikinci 5.000 Euro kazanacak.

Birbirinden değerli konuşmacıların ve jüri üyelerinin yer alacağı Demo Day’e davetlisiniz.

Program detayları kısa bir süre içerisinde açıklanacak, şimdiden yerinizi ayırtın!

--

Demo Day'de Kimler Var?

46 Ar-Ge; yavaş salınımlı biyopolimer katkılı ve kaplamalı gübre üretimi yapmaktadır. Yavaş salınımla, azotun su ile beraber topraktan çevreye verdiği zararı azaltarak bitkilere kontrollü bir besin sağlarken, optimum mahsul verimini arttırmak ve sürdürmek amaçlanmaktadır.

AnadOlive, yenilikçi ısıl işlem teknolojilerini kullanarak gıda ve atıklarını yüksek katma değerli ürünlere dönüştürür. Sürdürülebilir ve çevreci yaklaşımlar ile zeytin meyvesi ve atıklarından fonksiyonel bir lezzet arttırıcı geliştirerek ticari ürüne dönüştürmüştür.

Ancient Greens; tümüyle atalık tohumlardan sıfır atık sistemi ile buğday çim suyu üretmektedir. İyi tarım uygulamalarını, sürdürülebilirliği ve inovasyonu ilke edinmiş Ancient Greens, takviye edici bir gıda üretimi girişimidir.

Bitkim; görüntü işleme ve derin öğrenme metotlarını kullanarak kullanıcıları için hızlı hastalık tespiti ve ilaç önerisinde bulunan, makine öğrenimine sahip ve gelen verilerle sürekli kendini geliştirebilir yapıda olan bulut tabanlı bir uygulamadır.

Elibelinde Tarım, taze ve yerli Kuşkonmaz üretimi yapmaktadır. Aynı zamanda, yeni arazıleri, Türkiye’nin tek parseldeki en büyük kuşkonmaz üretim alanı ve ilk Beyaz Kuşkonmaz tarlası olması özelliğine sahiptir.

Kadınların Elinden, Anadolu'da üretim yapan kadın kooperatiflerinin ürettiği katkısız ve doğal gıdaların büyük pazarlara ulaştırılmasını hedefleyen bir sosyal girişimdir. Kırsaldaki kadın emeğini dijitale dönüştürmeyi amaçlamaktadır.

Lmwatt, minimum enerji tüketerek maksimum verim elde etme konsepti ile yaratıcı ürünlere odaklanan üst düzey bir bahçe aydınlatma çözümleri şirketidir.

Ottan Studio; organik atıkları kullanarak sürdürülebilir üretim yöntemleriyle, ileri-dönüştürülmüş, estetik ve kaliteli ürünler tasarlamakta, geliştirmekte ve üretmektedir.

Sage Botanics; alternatif bitkisel ekstraktlar, bio-aktif hammaddeler ve formüller geliştiren ve ticari boyutta üreten; Ar-Ge ve kalite odaklı bir biyoteknoloji şirketidir.

  • Katia Merdinoğlu - Vahaa

Vahaa, topraksız dikey tarım tekniği ve nesnelerin interneti (IoT) teknolojilerini birleştirerek üniteler geliştirmekte ve bu sayede müşterilerine şehirde tarım yapma imkanını sunmakta olan erken aşama bir girişimdir.

--

Türkiye'de Foodback ve Topraktan ortaklığında hayata geçirilen EWA Programı, tarım ve gıda sektöründe dönüşüm yaratacak inovatif çözümleri olan kadınları desteklemek amacıyla 5 farklı ülkede eş zamanlı olarak başlatılmıştır.

Program hakkında daha fazla bilgi için websitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Share with friends

Date and Time

Location

Online Event

Save This Event

Event Saved