Skip Main Navigation
Page Content

Aula Polska

AULA POLSKA prowadzona  jest w ramach Fundacja Aula Polska z siedzibą w Warszawie, ul. Szpitalna 4/8a

REGON: 361718315
NIP: 5252620905
KRS: 0000561688

HISTORIA:

Aula Polska została stworzona w 2007 roku przez Krzysztofa Kowalczyka (pomysłodawcę) i Artur Kurasińskiego.

AULA POLSKA promuje kulturę przedsiębiorczości technologicznej. Wierzymy w potencjał polskich przedsiębiorców i innowatorów, dlatego wspieramy ich rozwój. Uważamy, że przedsiębiorczości należy uczyć, najlepiej poprzez praktykę i transfer doświadczeń.

Na spotkania Auli prezentowane są młode frmy, praktycy i rozwiązania konkretnych problemów. Zapraszani są też specjaliści z różnych dziedzin, prezesi spółek medialnych i osoby będące autorytetami biznesowymi. Podczas każdej Auli odbywa się 3 do 6-ciu prelekcji zaproszonych gości.

AULA POLSKA to społeczność – skupiona wokół regularnych spotkań inicjatywy. Darmowe spotkania odbywają się średnio 2 razy w miesiącu, a każdorazowo uczestniczy w nich 300–350 osób. Spotkania są dostępne dla każdego chętnego, a ich celem jest również tworzenie ekosystemu sprzyjającemu innowacji firm i wspierającego aktywne postawy gospodarcze.

Od 2007 roku na ponad 200 bezpłatnych spotkaniach inicjatywy AULA POLSKA zaprezentowało się ponad 500 mówców, którzy wygłosili 600 prezentacji, a wysłuchało ich ponad 15000 gości. Ponieważ większość spotkań jest rejestrowana na wideo liczba widzów powiększa się cały czas.

AULA POLSKA to najstarsza inicjatywa tego typu w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej ciesząca się ogromny zainteresowanie mediów jak i samego środowiska.

Save This Event

Event Saved