Yeni Yaratıcılar #5: Tunç Topçuoğlu

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ATÖLYE

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Silahşör Cad.

Birahane Sok. No: 1 Şişli, Istanbul, Turkey

Istanbul 34381

Turkey

View Map

Event description

Description

Bigumigu iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz Yeni Yaratıcılar’ın 5. buluşmasında Tunç Topçuoğlu’nu ağırlıyoruz. Tunç ile yeni çağda hikaye anlatımı, mecralar arası içerik tasarlama ve geliştirme üzerine konuşacağız.

Yeni Yaratıcılar sohbetleri, sanat ve teknolojinin kesişiminde dolaşan yaratıcıları, sınırlı sayıdaki katılımcıyla samimi bir ortamda bir araya getiriyor. Ayda bir kez düzenlediğimiz Yeni Yaratıcılar etkinlikleri, yaratıcılara çalışmalarını anlatma ve katılımcılara da bu isimlerle tanışma için yeni bir alan yaratıyor.

*Etkinlik Türkçe'dir.

//

We will be hosting Tunç Topçuoğlu in the 5th gathering of New Creators in collaboration of Bigumigu. With our guest Tunç Topçuoğlu, we will talk about storytelling, designing and providing content between the mediums.

The New Creators talks bring together creators who explore the intersections between art and technology with a limited number of participants in an intimate environment. Organized once a month, The New Creators event creates a new space for artists to talk about their works, and for participants to get to know the artists.

*The event is Turkish.

Date and Time

Location

ATÖLYE

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Silahşör Cad.

Birahane Sok. No: 1 Şişli, Istanbul, Turkey

Istanbul 34381

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved