Yapay Zekanın Yeni Çağında Duyular ve Yaratıcılık

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ATÖLYE

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Silahşör Cad.

Birahane Sok. No: 1 Şişli, Istanbul, Turkey

Istanbul 34381

Turkey

View Map

Event description

Description

Yapay zeka günümüzde çok tartışılıyor. Peki ya yaratıcılık ve duyular ile bağlantısı? Yapay Zeka ürünlerinin yaratıcılık süreçlerine etkisi insan zekasıyla nasıl benzeşir, daha önemlisi aralarındaki farklılıklar nelerdir, bu farklılıkların olası sonuçları neler olabilir? Fotoğraftan yüz tanıyan ya da çalınan şarkının ne olduğunu tanımlayan uygulamaya ‘zeka’ sahibi diyebilir miyiz?

Bu ayki Curious Community etkinliğinde, otomatik resim tanıma çözümleri geliştiren Vispera Bilgi Teknolojileri firmasının kurucu ortağı olan Ceyhun Burak Akgül ile ‘Yapay Zeka'nın Yeni Çağında Duyular ve Yaratıcılık’ konusunu ele alacak ve yapay zekanın yeni çağında görmek ve duymanın ne anlama geldiğini irdeleyeceğiz. Ücretsiz bu etkinliğine hepinizi bekliyoruz!
//
Artificial Intelligence is a hot topic these days, but what about its connection with creativity and senses? How is AI’s creativity process similar to humans? If they are, in which ways and most importantly what are their differences? Can we claim that an app that recognizes faces or songs are ‘intelligent’?

On this months edition of the Curious Community, we will be hosting the co-founder of Vispera Information Technologies Ceyhun Akgül, discussing ‘Creativity and the senses in the new age of AI’. Be our guest and let’s hear from Ceyhan what it means to see and hear in the age of the A.I. This event is free of charge and open to all.

Date and Time

Location

ATÖLYE

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Silahşör Cad.

Birahane Sok. No: 1 Şişli, Istanbul, Turkey

Istanbul 34381

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved