Free

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

St Thomas’ Church

London

SW2 4XW

United Kingdom

View Map

Friends Who Are Going
Event description

Description

"Brainspotting- Nowa metoda pracy oparta na ciele i mózgu" Monika Gos


Brainspotting jest innowacyjną metodą leczenia traumy oraz jej symptomów w sposób szybki i skuteczny, gdzie osiągnięta zmiana jest głęboka i trwała. Ta względnie nowa metoda odkryta została w 2003 roku przez znanego nowojorskiego innowatora EMDR (autor „Natural Flow EMDR”) - Davida Grand PhD, który przypadkowo w trakcie swojej pracy z klientem dokonał odkrycia bardziej skutecznego sposobu rozwiązania i przepracowania traumy.

“Where we look affects how we feel” - David Grand, PhD - “Tam gdzie patrzymy, wpływa na to jak się czujemy”.

Brainspotting opiera się na tym naturalnym fenomenie i wykorzystuje odpowiednią pozycję oczu, aby dotrzeć do źródeł traumy – głęboko zapisanych i przechowywanych informacji w surowej i nieprzetworzonej formie.

Brainspotting jest terapią skoncentrowaną na ciele i mózgu, oraz na głębokim dostrojeniu terapeuty do klienta. Dzięki temu, że w Brainspotting dostrojenie w relacji terapeutycznej jest czynnikiem podstawowym, zapewnione zostają optymalne warunki, aby mózg dokonał samo-leczenia.


Brainspotting ma swoje zastosowanie w pracy z szeroką gamą problemów psychologicznych, jak i somatycznych np. zaburzenia lękowe, uzależnienia, zaburzenia więzi i jej wszelkie psychologiczne konsekwencje (depresja, niskie poczucie wartości, problemy relacyjne etc.); trauma typu 1 i typu 2, ból fizyczny, oraz tak skomplikowane uwarunkowania jak Fibromialgia, bóle fantomowe oraz inne medycznie niewyjaśnione symptomy. Brainspotting może być wykorzystany w pracy nad zasobami, zwiększeniem wydajności i kreatywności, między innymi w sztuce i sporcie.

https://www.youtube.com/watch?v=tvGAebaGFJ4

Monika Gos jest zarejestrowanym przez HCPC psychologiem klinicznym oraz Chartered Member w British Psychological Society. Monika pracuje jako psycholog w klinice leczenia uzależnień, gdzie superwizuje pracowników kliniczych jak i personel na wszystkich szczeblach, gdzie również oferuje specjalistyczną pomoc osobom z podwójnym rozpoznaniem: uzależnieniem i współwystępujacymi zaburzeniami psychicznymi. Monika prowadzi też swoją praktykę prywatną w Londynie, gdzie jej klientami sa osoby dorosłe oraz pary.

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale psychologii, Monika kontynuowała studia podyplomowe w takich metodach psychoterapii jak: Focusing Oriented Relational Psychotherapy, Relacyjnej Psychoanalizy, Core Energetics, EMDR, Brainspotting, Gestalt and NLP.

Monika miała zaszczyt studiować metodę Brainspotting z samym jego twórca – Davidem Grand, PhD i jest aktualnie w trakcie treningu, aby zostać trenerem tej metody. Monika jest też Trenerem metody Focusing.

Jej specjalne zainteresowania w pracy klinicznej to wczesna i relacyjna trauma, PTSD, zaburzenia jedzenia, terapia ciała, problemy psychosomatyczne, niskie poczucie wartości, brak poczucia sensu i kierunku w życiu, kryzys egzystencjalny, jak i praca nad zwiększeniem wydajności oraz praca nad zasobami. Monika współpracuje z Health City Ltd, w Londynie, gdzie jest trenerem.

Share with friends

Date and Time

Location

St Thomas’ Church

London

SW2 4XW

United Kingdom

View Map

Save This Event

Event Saved