Kč1,200 – Kč1,500

Workshop: Strategie low volatility

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Whiskeria bar

33 Jindřišská

110 00 Praha

Czechia

View Map

Event description
Jaký má nízká volatilita vliv na investování na kapitálových trzích a jak toho využít? Tématem vás provede Jakub Skryja z Art of Finance.

About this Event

Od finanční krize uplynulo už více než 10 let. Investiční dogmata, která správci majetku adoptovali v jejím průběhu, však přežívají dodnes. S rostoucí pravděpodobností, že přijde další recese, roste strach investorů. Nastala honba za investicemi do tříd aktiv, které historicky nejméně kolísaly, např. do státních dluhopisů a korporátních dluhopisů s investičním stupněm. U akcií se rozmohla v rámci pasivního investování strategie low volatility. Trend low volatility investování může v budoucnu investorům pěkně zavařit, na druhou stranu se díky němu otevírá celá řada příležitostí.

Workshop přiblíží vznik a rozvoj low volatility strategií (a obecně i dalších smart beta strategií). Dále se zaměří na vliv strategie na alokaci kapitálu do jednotlivých tříd aktiv. Zabrousíme i do tématu, co vlastně volatilita je, jak se měří a jakou má vypovídací hodnotu ve vztahu k rizikovosti aktiv. Pokusíme se odpovědět na otázku, zda je volatilita v portfoliu špatná nebo dobrá věc a demonstrovat na analýze pohybů cen amerických akcií. Budeme se věnovat hrozbám a příležitostem, které strategie low volatility přináší pro běžného investora.

CO SE NA WORKSHOPU DOZVÍTE?

📌 Co je volatilita?

📌 Jakou má volatilita vypovídací hodnotu ve vztahu k rizikovosti aktiv?

📌 Co je strategie low volatility (a obecně i další smart beta strategie) a jak vznikla?

📌 Jaký je vliv strategie low volatility na alokaci kapitálu do jednotlivých tříd aktiv?

📌 Je volatilita v portfoliu špatná nebo dobrá věc? Demonstrace na analýze pohybů cen amerických akcií.

📌 Jaké konkrétní hrozby pro (Vaše) portfolio může strategie low volatility přinést?

KDO JE JAKUB SKRYJA?

Jakub Skryja, manažer fondu VAULT, Art of Finance

Jakub má přes 10 let zkušeností ve finančním sektoru, zejména ve správě akciových a dluhopisových investic. Pracuje v investiční společnosti Art of Finance, kde založil a řídí globální akciový fond kvalifikovaných investorů VAULT OPF. 8 let působil v investiční skupině Verdi Capital, kde měl na starosti tvorbu a nastavení celkové investiční strategie skupiny do veřejně obchodovaných akcií a dluhopisů. Dále vedl tým analytiků a spolupracoval na investičně poradenských mandátech pro významné české podnikatele. Dříve pracoval na pozici asistenta auditora v PwC Audit, s.r.o., kde se zaměřoval na analýzu finančních výkazů českých a mezinárodních společností z nemovitostního a finančního sektoru. Jakub vystudoval matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT. V průběhu svých studií se věnoval řízení úrokového rizika, optimální alokaci bankovních aktiv a analýze kreditních derivátů.

CO O JAKUBOVI ŘÍKÁ JÁN HÁJEK Z TOP STOCKS?

"Jakub Skryja si už svým dosavadním působením v asset managementu dokázal získat velmi dobrou reputaci v odborných kruzích, takže hlavním důvodem, proč jít na jeho workshop, je, že je to velmi skvělá příležitost si ho poslechnout. Navíc strategie low volatility je v poslední době velmi oblíbená, takže určitě bude zajímavé slyšet jeho názor nejenom na tuto smart-beta faktorovou strategii, ale i na strategii, kterou hodlá aplikovat ve svém nově založeném fondu."

JAKÉ AKCIE LETOS POLETÍ?

Přečtěte si Jakubův poslední článek v únorovém vydání časopisu Forbes.

Share with friends

Date and Time

Location

Whiskeria bar

33 Jindřišská

110 00 Praha

Czechia

View Map

Save This Event

Event Saved