Free

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

Halkalı Mahallesi, Halkalı Caddesi, Halkalı Kampüsü No:2, 34303 Küçükçekmece/İstanbul

İstanbul

Turkey

View Map

Refund Policy

Refund Policy

Contact the organizer to request a refund.

Event description

Description

Veri Biliminde Kadın (WiDS) girişimi, cinsiyetten bağımsız olarak dünya çapındaki veri bilimcilerine ilham vermeyi ve eğitmeyi ve bu alandaki kadınları desteklemeyi amaçlamaktadır. Veri Biliminde Kadın (WiDS) girişimi, Kasım 2015'te Stanford Üniversitesi'nde açılış WiDS konferansı ile başladı. Hedef, cinsiyetten bağımsız olarak katılımcılara ilham vermek ve onları eğitmek ve bu alandaki kadınları desteklemekti. İlham ve eğitim, bu alanda olağanüstü kadın konuşmacıların oldukça başarılı çalışmalar yapmasının sonucu olarak büyüdü.

Şimdi, WiDS dünya çapında 150’den fazla bölgesel etkinliğe sahip küresel bir konferans şeklinde yürütülüyor. Katılımcıları becerilerini geliştirmeye teşvik eden bir vizyona sahiptir. Bu yıllık bir günlük teknik konferans, geniş bir alandaki veri bilimiyle ilgili en son araştırma ve uygulamalar hakkında bilgi edinme fırsatı sunar. Tüm cinsiyetler, olağanüstü işler yapan seçkin kadınların yer aldığı konferansa katılmaya davet edilir .Veri bilimi alanında uzman liderlerin çalışmaları, tecrübeleri, kariyer hikayeleri, projeleri gibi konulardan bahsedilen global anlamda hazırlanmış videolar ile içeriğin zenginleştirildiği geniş çaplı bir organizasyondur.

Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda kadınların teknolojideki rolüne önem çeken, destekleyen projelerden biri olan WiDS(Woman in Data Science) konferansını akademisyen danışmanlarımız ve gönüllü ekibimiz ile gerçekleştireceğiz. Ağırlayacağımız kıymetli kadın konuklar veri biliminde iş dünyası hakkında tecrübelerini, deneyimlerini, öngörü ve düşüncelerini aktararak bizlere ufuk olacaktır. Katılımınız ile etkinliğimizin kalitesini arttırıp daha fazla ses getirerek kadınların veri biliminde ve teknolojide aldıkları önemli rollerin duyulmasını hedeflemekteyiz.

Veriden faydalı bilgiyi çıkarmanın ve bu bilgiyi karar alma aşamasında kullanmanın son derece önemli hale geldiği günümüzde sizleri Veri Bilimi Seminerlerimize davet etmekten büyük bir onur duyarız.


#WiDS2019

*TÜM KATILIMCILARA AÇIKTIR !

Share with friends

Date and Time

Location

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

Halkalı Mahallesi, Halkalı Caddesi, Halkalı Kampüsü No:2, 34303 Küçükçekmece/İstanbul

İstanbul

Turkey

View Map

Refund Policy

Contact the organizer to request a refund.

Save This Event

Event Saved