Uzun Soluklu Girişimcilik için Duygusal Zeka Neden Önemli?

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

e

Beşyol Mahallesi, İnönü Cad. No:38, 34295 Küçükçekmece, İstanbul, Türkiye

Küçükçekmece

Istanbul, 34295

Turkey

View Map

Event description

Description

Etkinlik Konusu

Uzun Soluklu Girişimcilik için Duygusal Zeka Neden Önemli?

Konu Hakkında

Girişimcilik fikri bir anda yanan bir ateş ile ortaya çıkar; ancak uzun soluklu bir koşuya hazır değilseniz kısa sürede nefesiniz kesilir, hareket edemez hale gelir ve koşudan ayrılırsınız. Çoğunlukla da ilk 5 yıla gelmeden girişimciler havlu atar. %3-5 civarı başarılı olarak devam eder. Hele de teknolojik gelişimlerin çok yüksek, ekonomik stabilitenin az olduğu dünyamızda neyi, niçin ve ne kadar süreyle yapmak istediğini bilmek çok önemlidir. Kimi zaman yola çıkmış girişimciler için de bu ara kontrolleri yapmak, amaçla bağlanmak, doğru rotayı çizmek için çok önemlidir. Girişimcilikte uzun süreli başarınızı işinizi ne kadar iyi yaptığınız ya da ne kadar becerikli olduğunuz belirlemiyor. Bunun yanında zihin yapısı ve duygular üzerine de çalışmanız gerekmektedir. Bu çalışmada hem kendi girişimcilik yolculuğumdan bahsederek, duygusal zeka, dayanıklılık, girişimci zihin yapısını oluşturma ve kendi nedeninizi bulma ve bağlı kalma üzerine konuşacağız.

Konuşmacı

NİLGÜN YETİŞ | İş ve Yönetici Koçu, Teknik Müdür

Konuşmacı Hakkında

Uçak Mühendisi olan çeşitli havayolu, uçak bakım merkezleri, hava taksi ve uçuş okulu kuruluş projelerini tamamlamış, yönetim sistemlerinin kurulumunda yurt içi ve yurt dışı firmalarda çalışmıştır. 2006 yılından itibaren kendi gelişim yolculuğunda destek için aldığı eğitimler ile 2011 yılında koçluk, doğaçlama sanat eğitimlerine ağrılık vermiş, 2013 yılında kendi işini kurarak koçluk çalışmalarına başlamış, iş koçluğu, yönetici koçluğu ile liderlere be liderlik becerilerini geliştirmek isteyenlere yardımcı olmaktadır. Çok yönlülüğe inanan Nilgün Yetiş çeşitli formlarda resim çalışmalarında bulunmuş, yazıları ile kişisel gelişime inanlara destek olmakta, fırsat buldukça farklı spor dalları ve müzik ile ilgilenmektedir.

Ne Yapacağız

Girişim bilgisi ve deneyimini sizlere sunmayı hedefleyen, girişimcilik alanında farkındalık oluşturmak odaklı etkinliklerimiz seminerler ve sohbetlerden oluşur. Seminerlerde, konusunda uzman ve girişimcilik alanında deneyim sahibi eğitmenler seçilmiş başlık ile ilgili sunumunu sizlere aktarır. Sohbetlerde, girişimcilik deneyim sahibi konuşmacımız bu süreç içerisindeki başarılarını, zorluklarını, başarısızlıklarını içeren girişim yolculuğunu sizlere aktarır. Etkinliklerde, bilgi, deneyim ve öneriler paylaşılır. Etkileşimli bir ortamda konuşmacılara sorularınızı etkinlik sırasında sorma, danışma ve değerlendirme imkanı bulursunuz.


Etkinliğimiz ÜCRETSİZDİR. Lütfen http://gainglobal.eventbrite.com adresinden kaydınızı oluşturmayı unutmayınız.


Etkinlik Kategorisi: Seminer

Etkinlik Tarihi: 12 Kasım 2019 Salı, 19:00-21:30

Organizatör: Gain Global Florya

Mekan: İstanbul Aydın Üniversitesi, Florya Yerleşkesi, Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi

Adres: Beşyol Mahallesi, İnönü Cad. No:38, D Blok 2105/1, 34295 Küçükçekmece/ İstanbul

Program Akışımız

19:00-19:30 Kayıt ve Networking

19:30-19:45 Çalışmalarımız Hakkında Bilgilendirme

19:45-20:30 Etkinlik 1.Bölüm (45 dakika)

20:30-20:45 Ara (15 dakika)

20:45-21:30 Etkinlik 2.Bölüm (45 dakika)

21:30 Kapanış

Date and Time

Location

e

Beşyol Mahallesi, İnönü Cad. No:38, 34295 Küçükçekmece, İstanbul, Türkiye

Küçükçekmece

Istanbul, 34295

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved