Uygulamalı Design Thinking Eğitimi

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Event description
Uygulamalı Design Thinking Eğitimi 19 Ekim Cumartesi 14:00'da!

About this Event

Tüm etkinliklerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için:

https://www.instagram.com/inginovasyonmerkezi/

Etkinlik Programı:

14:00 – 14:30 İkram&Networking

14:30 – 16:30 Uygulamalı Design Thinking Eğitimi

16:30 – 17:00 Networking

UYGULAMALI DESIGN THINKING EĞİTİMİ

2 Saatte bir ürün ya da hizmet tasarlamayı hiç deneyimlediniz mi? Design Thinking aşamalarını 2 saatte deneyimleyerek öğreniyoruz. Design Thinking, insanı odaklı düşünerek ve yine insanın ihtiyaçlarını ve elde etmek istediklerini dikkate alarak yaratıcı bir problem çözme tekniğidir.

Design Thinking 5 aşamalı bir yolculuktur:

1. İlk olarak empati kuruyoruz. Bu aşamada hem kişinini beklentilerini hem de motivasyonunu öğreniyor.

2. İkinci aşama insanın hayallerini ve beklentilerini tanımlıyoruz yani konuştuğumuz insanla ilgili bir bakış açısına sahip oluruz. (point of view)

3. Üçün aşamada insanın karşılaştığı problemi ortadan kaldırmaya yönelik fikirler üretiyoruz.

4. Dördüncü aşamada ise problemini tanımladığımız kişi için en değerli olan fikri önceliklendirip prototip üretiyoruz.

5. Son aşamada elle tutulabilir bu ürünü empati kurduğumuz insana sunuyoruz. Aldığımız

geribildirimlerle prototipi iterativ bir şekilde yenileyerek geliştirmeye devam ediyoruz.

Herkes insan odaklı düşünebilir ve herkes insanlar için bir şeyler tasarlayabilir. Bunun için doğru adımları atmayı bilmeniz ve deneyimlememiz yeterli.

“İnovasyonun çıkış noktası her fırsatta ve her koşulda insan odaklı düşünmektir. Hem çalışan hem de müşteri deneyimini insan odaklı düşünme metodolojisiyle ele alan şirketler yenilikçi ürün ve hizmet tasarımında önde olacaktır.” Mustafa Aydın, 2009 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinden mezun olmuştur. Yalın Düşünce felsefesinin şirketlerde içselleştirilmesi ilk iş hayatı deneyimine başladı. Çalıştığı sektörlerde şirketlerin öğrenme ve gelişim süreci ile dönüşüm süreçlerinde yer almıştır. Aydın, kariyerine Yalın Enstitü Derneği’nde Öğretim Tasarımcısı olarak başladı. Burada “Öğrenme ve Gelişim süreçlerinde Yalın Düşünce” konulu çalışmalar gerçekleştirdi. Taşımacılık, Telekom, Havacılık gibi farklı sektörlerde Öğrenme ve Gelişim Yöneticiliği rolleri üstlendi. 2016 yılında LC Waikiki şirketinde Öğrenme Deneyimi Tasarımcısı olarak çalışmaya başladı. Müşteri Deneyimi, Çalışan Deneyimi ve Öğrenme Deneyimi konularındaki çalışmalar yürütüyor. 2017 yılından itibaren de Design Thinking bakış açısının kurum içerisinde içselleştirilmesi ve yaygınlaştırılması faaliyetlerini yürütüyor.

Referanslar:

İnsan Odaklı Düşünme Metodolojisini (Design Thinking) tutkuyla etrafına anlatan Aydın, 2018 yılında Branding Türkiye’nin konuğu olarak “E-Ticarette Design Thinking ile Fark Yaratmak” isimli konuşma gerçekleştirmiştir. Fırat Üniversitesi Teknokent, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi TeknoPark’ta Design Thinking workshopları gerçekleştirmiştir.

Bugünlerdeki İlgi Alanı; Agile, Lean ve Triz Problem Çözme Tekniklerini Design Thinking projeleriyle etkin ve verimli bir şekilde yönetilebilmesi üzerine planlamalar ve projeler geliştirmektedir.

Share with friends

Date and Time

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved