Sales Ended

"USTAM VE BEN" Javad Soleimanpour / Lütfiye Batum Resim Sergisi

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Türk ve İslam Eserleri Müzesi TİEM

Binbirdirek Mh. Atmeydanı Sk. No: 12

İstanbul, 34122

Turkey

View Map

Event description

Description

İki kıymetli sanatçımız Javad Soleimanpour ve Lütfiye Batum' un toplam 106 eserinin yer aldığı “Ustam ve Ben” resim sergisi 17-25 Ocak 2018 tarihleri arasında, TİEM Türk ve İslâm Eserleri Müzesi’nde, ziyaretçilerce görülebilecektir. Serginin tüm geliri TURKKAD (Türk Kadınları Kültür Derneği) eğitim burslarına aktarılacaktır.

Eserlerini Eğitim burslarımız yararına bağışlayan iki kıymetli sanatçımız Javad Soleimanpour ve Lütfiye Batum ile ilk kez 22-28 Eylül 2012 tarihleri arasında TBMM Genel Sekreterliği’nin (Milli Saraylar) desteğiyle Saray Kolleksiyonları Müzesi’nde "Bir Usta Bir Çırak" başlığıyla bir sergi gerçekleştirilmiştir. Duyarlı burs destekçilerimiz sayesinde bir gün içerisinde bütün eserler satılmış ve bu sayede pek çok gencin üniversite eğitimine katkıda bulunulmuştur.

Açılış töreni TÜRKKAD İstanbul Şubesi Başkanı Cemâlnur Sargut tarafından 20 Ocak Cumartesi saat: 14:00’de yapılacak olan sergide iki sanatçımızın toplam 106 adet eseri kıymetli destekçilerimizin ilgisine sunulacaktır.

Share with friends

Date and Time

Location

Türk ve İslam Eserleri Müzesi TİEM

Binbirdirek Mh. Atmeydanı Sk. No: 12

İstanbul, 34122

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved