Free

Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi 2018

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Ankara

Sheraton Otel

Ankara, Ankara

Turkey

View Map

Event description

Description

ONLINE KAYIT İÇİN TIKLAYIN

Değerli Sektör Paydaşları,

Bugüne kadar sizlerin katkılarıyla birçok başarılı organizasyona imza attık. Tüm çalışmalarımız rüzgar sektörünün tanıtımı amacıyla yapılmış görünse de, içinde barındırdığı anlam daha büyük. Aslında bizler geleceğimize, çocuklarımıza ,dünyaya yatırım yapıyor ve çevreyle dost kaynakların kullanımının arttırılmasına yönelik yapılan her türlü girişimin de desteği hak ettiğine inanıyoruz.

Yıl 1998, ilk rüzgar türbinimizi işletmeye aldık. Yıl 2007, toplam 146 MW rüzgar kurulu gücüne ulaştık. Yıl 2018, 7 bin MW’ı aşan rüzgar santralini hayata geçirdik. Geçen sene, yıl bazında işletmeye giren rüzgar santralleri bakımından Avrupa’da dördüncü, dünyada sekizinci sırada yer aldık. Geçtiğimiz seneyi saymazsak, son beş yıldır Türkiye’de rüzgar sektöründe yüzde 25 ila yüzde 30 arasında büyüme sağlıyoruz ve amacımız bu gelişmeyi kesintiye uğratmadan devam ettirebilmek.

Çocuklarımıza daha temiz bir dünya bırakabilmek için rüzgar enerjisinin önemini, ülkemize olan faydalarını anlatmaya devam edeceğiz. 2012 yılından bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi’ne verdiğiniz destekten dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Rüzgar sektöründe dünyada olan gelişmeleri takip etmek, ilişkileri güçlendirmek, bilgi paylaşımı yapmak, yeni bağlantılar sağlamak için Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi’nin iyi bir fırsat yarattığını düşünüyoruz.

Yine hep beraber güzel bir etkinlik yaratmak için bir arada olmayı temenni ediyoruz.

Bu yıl yedincisini düzenleyeceğimiz TÜREK 2018'e katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Share with friends

Date and Time

Location

Ankara

Sheraton Otel

Ankara, Ankara

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved