Free

TURAZ AKADEMİ Adli Bilimler, Adli Tıp ve Patoloji Kongresi

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Swissotel The Bosphorus Istanbul

19 Acısu Sokaği

Beşiktaş, İstanbul 34357

Turkey

View Map

Event description

Description

Sayın Bilim İnsanları,

Birinci Uluslararası TURAZ AKADEMİ Adli Bilimler, Adli Tıp ve Patoloji Kongresi, Azerbaycan Bakü’de 13-16 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İlk kez, uluslararası alanda böyle önemli konuların işlendiği bir kongrede resmi dilin Türkçe olması bizi ayrıca onurlandırmıştır. TURAZ Akademi önderliğinde İnönü Üniversitesi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi paydaşlığında ve ülkemizde bulunan birçok üniversitenin desteğiyle, 2. Uluslararası TURAZ Adli Bilimler, Adli Tıp ve Patoloji Kongresi’ni İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlandı.

Sizleri, 1-4 Eylül 2018 tarihleri arasında Swissotel The Bosphorus, İstanbul’da gerçekleştirilecek, kendi alanında bir ilk olan 2. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Adli Bilimler, Adli Tıp ve Patoloji Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Amacımız, dost ve kardeş ülke olan Azerbaycan başta olmak üzere tüm Türk Devlet- Topluluklarındaki ve diğer uluslararası topluluklarda bulunan bilim insanları ile birlikte adli bilimler, adli tıp ve patoloji konuları öncelikli olmakla üzere diğer birçok branşın olduğu, ortak bir platform oluşturularak bilimsel işbirliğini arttırmaktır. Dünyadaki en zengin dillerden biri olan ve en çok konuşulan 5. dil olan Türkçe kongremizin resmi dilidir. Ayrıca kongre esnasında İngilizce ve Rusça anlık çeviri yapılacaktır. Gönül dili olan Türkçemizi aynı zamanda bilim dili haline getirmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Kongre’de, patoloji, adli antropoloji, adli psikiyatri, medikolegal otopsi uygulaması, olay yeri incelemesi, cinsel saldırıya uğrayan olguların değerlendirmesi, tıbbi uygulama hataları (malpraktis) ve diğer birçok konu ele alınacaktır. Konuların tartışılmasında sadece sorunun tespit edilmesi ile yetinilmeyip çözüm önerilerini de kapsayan bütüncül bir yaklaşımla incelenecektir. Kongremiz, yerli ve milli kaynaklardan beslenip, uluslararası bir nitelik kazanan ve birçok branşı kapsayan ilk ve tek tıp kongresi özelliğini taşımaktadır.

Azerbaycan bilim adamlarıyla (Başta Azerbaycan Adli Tıp ve Patoloji Kurum Başkanı-Prof. Dr. Adalet Hasanov) birlikte düşündüğümüz, uluslararası bilim insanlarıyla kurulacak olan uluslararası bilimsel iletişim ağının merkezi haline gelmesi ve ülkemizin bu oluşum içinde lokomotif rolünü alması için katkılarınızı ve desteklerinizi bekliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Saygılarımla.

Kongre Detayları için www.turazakademi.com internet sitemizi inceleyebilirsiniz.


Share with friends

Date and Time

Location

Swissotel The Bosphorus Istanbul

19 Acısu Sokaği

Beşiktaş, İstanbul 34357

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved