Topluluklarla Büyümek #2: Teknoloji

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ATÖLYE

No:1 Silahşör Caddesi

İstanbul, İstanbul 34384

Turkey

View Map

Event description
Bu sezon hayata geçirdiğimiz yeni etkinlik serisi “Topluluklarla Büyümek” ile Türkiye’deki farklı toplulukları keşfetmeye odaklanıyoruz.

About this Event

“Topluluk odaklı düşünme, kurduğumuz organizasyon için kapsayıcı stratejiler geliştirmemize nasıl yardımcı olabilir?” ATÖLYE olarak yola çıktığımız ilk günden beri sorduğumuz bu soru, bizi yaşadığımız ülkede ve içinde bulunduğumuz ekosistemdeki farklı topluluklar ile tanışmak için motive ediyor. Birbirlerini önemseyen ve birbirlerine ait olduklarını hisseden, ortak bir ilgi veya amaç etrafında bir araya gelen bu topluluklar, bize ATÖLYE’de “komünite” adını verdiğimiz kendi topluluğumuzu geliştirirken ilham veriyor.

Bu sezon hayata geçirdiğimiz yeni etkinlik serisi "Topluluklarla Büyümek" ile Türkiye’deki farklı toplulukları keşfetmeye devam ediyoruz. Topluluk olmalarının arkasındaki amaç ne? Topluluğun içindeki bireylerin rolleri ne ve birey-topluluk ilişki dinamiğinde bu rollerin nasıl bir yeri var? Birlikte nasıl projeler üretiyorlar? Hangi kurallara tabiler ve nasıl ritüelleri var?

Her sezon üç alana odaklanan seri, ATÖLYE Yaratıcı Platform Direktörü Atılım Şahin’in moderasyonuyla farklı alanlardan topluluk yöneticilerini ağırlıyor. Ekim 2019 – Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek ilk sezonun konu başlıkları ise “tasarım”, “teknoloji” ve “girişimcilik”.

Serinin 25 Şubat'ta gerçekleşecek ikinci etkinliğinde "teknoloji" konusuna odaklanıyoruz ve Deep Learning Türkiye, Frontend Istanbul ve Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi topluluklarını ağırlıyoruz.

Konuşmacılar:

Emre Özcan, Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi

Fuat Beşer, Deep Learning Türkiye

Oğuz Kılıç, Frontend Istanbul

*Etkinlik dili Türkçe'dir.

//

"How can community-oriented thinking help us develop inclusive strategies for our organisation?” Since the first day we set out as ATÖLYE, this question has motivated us to meet different communities in the country and the ecosystem we live in. These communities, who care about each other and feel that they belong to each other, come together around a common interest or purpose, and inspire our own community at ATÖLYE.

We continue to explore various communities in Turkey through our event series Growing with Communities, which we have launched this season. What is the purpose behind becoming a community? What are the roles of individuals within the community and what role do they have within the dynamics of the individual-community relationship? How do they produce projects together? What rules do they follow and what rituals do they have?

The series, which will explore three areas each season, will host community managers from different fields with the moderation of Atılım Şahin, ATÖLYE’s Creative Hub Director and a community curator himself. The topics of the first season, taking place between October 2019 and April 2020, are design, technology, and entrepreneurship.

The theme for the second chapter is "technology", and we are hosting Deep Learning Turkey, Frontend Istanbul, and Türkiye AI Topluluğu.

Speakers:

Emre Özcan, Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi

Fuat Beşer, Deep Learning Türkiye

Oğuz Kılıç, Frontend Istanbul

*The event will be held in Turkish.

Share with friends

Date and Time

Location

ATÖLYE

No:1 Silahşör Caddesi

İstanbul, İstanbul 34384

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved