Topluluklarla Büyümek #1: Tasarım

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ATÖLYE

No:1 Silahşör Caddesi

İstanbul, İstanbul 34384

Turkey

View Map

Event description
Bu yıl hayata geçirdiğimiz yeni etkinlik serisi “Topluluklarla Büyümek” ile Türkiye’deki farklı toplulukları keşfetmeye odaklanıyoruz.

About this Event

“Topluluk odaklı düşünme, kurduğumuz organizasyon için kapsayıcı stratejiler geliştirmemize nasıl yardımcı olabilir?” ATÖLYE olarak yola çıktığımız ilk günden beri sorduğumuz bu soru, bizi yaşadığımız ülkede ve içinde bulunduğumuz ekosistemdeki farklı topluluklar ile tanışmak için motive ediyor. Birbirlerini önemseyen ve birbirlerine ait olduklarını hisseden, ortak bir ilgi veya amaç etrafında bir araya gelen bu topluluklar, bize ATÖLYE’de “komünite” adını verdiğimiz kendi topluluğumuzu geliştirirken ilham veriyor.

Bu yıl hayata geçirdiğimiz yeni etkinlik serisi “Topluluklarla Büyümek” ile Türkiye’deki farklı toplulukları keşfetmeye odaklanıyoruz. Topluluk olmalarının arkasındaki amaç ne? Topluluğun içindeki bireylerin rolleri ne ve birey-topluluk ilişki dinamiğinde bu rollerin nasıl bir yeri var? Birlikte nasıl projeler üretiyorlar? Hangi kurallara tabiler ve nasıl ritüelleri var?

Her sezon üç alana odaklanacak bu seri, ATÖLYE Yaratıcı Platform Direktörü Atılım Şahin’in moderasyonuyla farklı alanlardan topluluk yöneticilerini ağırlayacak. Ekim 2019 - Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek ilk sezonun konu başlıkları ise “tasarım”, “teknoloji” ve “girişimcilik”.

Bu sezonun ilk konukları ise “tasarım” başlığı ile Tasarım Mutfağı, UX’ Minimal, UX Folks; “teknoloji” başlığı ile Deep Learning Türkiye, Frontend Istanbul, Türkiye AI Topluluğu; “girişimcilik” başlığı ile Girişimci Muhabbeti, Starters Hub ve Startup Grind Istanbul.

Sezonun ilk etkinliğinde Tasarım Mutfağı, UX Folks ve UX'minimal topluluklarının kurucularını ağırlıyoruz.

Konuşmacılar:

Arda Arıcan - Tasarım Mutfağı

Berkan Şahan - UX Folks

Ümit Koca - UX'minimal

Etkinlik dili Türkçe'dir.

//

"How can community-oriented thinking help us develop inclusive strategies for our organisation?” Since the first day we set out as ATÖLYE, this question has motivated us to meet different communities in the country and the ecosystem we live in. These communities, who care about each other and feel that they belong to each other, come together around a common interest or purpose, and inspire our own community at ATÖLYE.

This year, we have created a new event series titled "Growing with Communities" where we'll focus on exploring a variety of communities in Turkey with these questions in mind: What is the purpose behind becoming a community? What are the roles of individuals within the community and what role do they have within the dynamics of the individual-community relationship? How do they produce projects together? What rules do they follow and what rituals do they have?

The series, which will explore three areas each season, will host community managers from different fields with the moderation of Atılım Şahin, ATÖLYE's Creative Hub Director and a community curator himself. The topics of the first season, taking place between October 2019 and April 2020, are design, technology, and entrepreneurship.

Our guests for the first chapter, "Design", are local communities; Tasarım Mutfağı, UX'minimal, and UX Folks; followed by the second chapter "Technology" with guests Deep Learning Turkey, Frontend Istanbul, Türkiye AI Topluluğu; and finally the third chapter "Entrepreneurship" with Girişimci Muhabbeti, Starters Hub, and Startup Grind Istanbul.

For the first event of the season, we welcome the founders of Tasarım Mutfağı, UX'minimal and UX Folks.

Speakers:

Arda Arıcan - Tasarım Mutfağı

Berkan Şahan - UX Folks

Ümit Koca - UX'minimal

*The event will be held in Turkish.

Share with friends

Date and Time

Location

ATÖLYE

No:1 Silahşör Caddesi

İstanbul, İstanbul 34384

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved