Venster Acties
Documentaires Oekraïne in Oorlogsmuseum Medemblik
2 documentaires over de situatie in Oekraïne door Eugenia, een Oekraïense oorlogsjournalist. Kom deze zien in Oorlogsmuseum Medemblik.
Waar en wanneer
Datum en tijd
Locatie
Zeldenrust 5 5 Zeldenrust 1671 GW Medemblik Netherlands
Kaart en routebeschrijving
Zo werkt het
Over dit evenement
- 2 korte documentaires over de gevechten in Oekraïne. Met deze 2 documentaires zijn diverse prijzen gewonnen op internationale filmfestivals. De regisseur is de Oekraïense oorlogscorrespondent en documentairemaker Eugenia (34 jaar). Kom de documentaires bekijken en stel je vragen aan Eugenia in het Oorlogsmuseum in Medemblik.
- De Oekraïense oorlogsjournalist Eugenia heeft als missie om met haar documentaires de mensen in het buitenland de situatie aan het front te laten zien. Ze wilde dit werk aan het front blijven doen, maar haar man die nu vecht voor Oekraïne heeft gezegd dat minstens 1 van hun de oorlog moet overleven om voor hun 3 kinderen te kunnen blijven zorgen. Nu Eugenia en haar 3 kinderen gevlucht zijn en in Opperdoes opgevangen worden, wil ze haar documentaires aan het brede publiek laten zien waarbij de bezoekers na de documentaires vragen aan haar kunnen stellen in het Engels. Dit doet ze geheel belangeloos en omdat ze vind dat iedereen de kans moet krijgen de verhalen en lessen mee te krijgen, verzorgt ze dit geheel kosteloos.
- Oorlogsmuseum Medemblik vindt het heel moedig en waardevol wat Eugenia doet en daarom hebben we direct weer 'ja' gezegd op de vraag van Eugenia om een vervolg te geven aan de eerdere documentaires die ze eerder dit jaar in april-mei heeft vertoond. De twee documentaires die ze nu wil gaan tonen, gaan over de volgende twee onderwerpen:
1: De gevolgen voor de burgers van Oekraïne
2: De gevolgen voor de soldaten van Oekraïne
Aangezien er geen budgetten beschikbaar zijn maar we het wel zeer waardevol vinden dat Eugenia haar verhaal en boodschappen verteld kunnen worden, hebben we besloten het gebruik van de filmzaal en het museum wederom gratis ter beschikking te stellen zodat een ieder dit mee kan krijgen.
- Tijdens de documentaires zullen er 2 giftenboxen staan. 1 voor de slachtoffers en hulp voor hen in Oekraïne en 1 voor de kostendekking van het Oorlogsmuseum.
- Het is mogelijk om al eerder aan te komen en/of langer te blijven om bijvoorbeeld even een drankje met wat lekkers te doen.
Het beloven waardevolle middagen te worden met elkaar.
Met Vredelievende groet,
Eugenia & Oorlogsmuseum Medemblik