Duathlon (MTB 40km + Trail 43km) Men above 40 years   more info 8 Apr 2019 €25.00 €2.37
Duathlon (MTB 40km + Trail 43km) Woman above 40 years   more info 8 Apr 2019 €25.00 €2.37

Share Tarnovo Ultra 2019 Trail & MTB

Event Details

Какво е Търново Ултра?
Първият Ултрамаратон на Велико Търново. Стартирахме през 2016, всяка година бележим ръст на участниците и увеличаваме дистанциите, през 2019 отбелязваме и завръщането на дуатлона в нашето портфолио!

Какви са трасетата на Търново Ултра 2019?

Дуатлон:
40км, 1300 Д+ МТБ Колоездене + 43км, 1400м Д+ Трейл-бягане (стартовете на дуатлона са заедно с нормалните стартове на съответните дистанции на 13 и 14 Април.)

Подробен GPS-трак и gpx-файл за качване на мобилни устройства очаквайте около месец преди състезанието на официалния ни сайт www.tarnovo-ultra.com

Кога ще се проведе Търново Ултра 2019?
На 13 и 14 Април 2019г. (събота и неделя)

МТБ cтартовете на 20км и 40км МТБ ще се проведат на 13 Април,

беговите дистанции на 13км, 25км, 43км и 65км ще се проведат на 14 Април

Каква е програмата на Търново Ултра 2019?
Стартовете на 20км и 40км МТБ ще бъдат около обяд на 13 Април (събота), за удобство на пътуващите в деня на състезанието състезатели. Бегачите на 65км ще застанат на старт рано сутринта на 14 Април, а останалите дистанции – 13,25 и 43км ще бъдат в по-късната утрин на 14 Април (неделя). Подробна програма очаквайте около месец преди състезанието на официалния сайт и фейсбук страницата, а регистрираните състезатели ще получат информация и по е-мейл.

Какво се изисква от състезателите, за да могат да стартират?
1.    Попълнена декларация за участие на собствена отговорност (ще се попълва по време на регистрацията)
2.    За МТБ-колоездене – Задължителна Каска
3.    Здравословно и физическо състояние, отговарящи на сложността и трудността на трасето

Какви са стартовите такси?

При регистрацията ще можете да изберете дистанцията, типа на регистрацията и да заплатите съответната такса.

Класиране и награждаване.
-    Състезателите 40+ ще бъдат наградени според възрастовата си група, но и в генералното класиране за дисциплината. Състезателите в М/Ж ще бъдат наградени само според генералното класиране.

Например: Състезател, мъж, който е първи в категория 40+ на 25км Трейл-бягане, е 3-ти от всички състезатели мъже на 25км Трейл-бягане. Той ще бъде награден като 3-ти в генералното класиране на 25км Трейл-бягане и като 1-ви в класирането за 40+. Състезателят, класиран 3-ти в група Мъже, няма да бъде награден, защото той е 4-ти в генералното класиране за дисциплината.

-    Състезателите в дисциплината Дуатлон, ще бъдат награждавани и в индивидуалните дисциплини, в случай, че имат класиране в призовата тройка

Как да се регистрирам за участие?
Натиснете бутона Register и изберете вашата дистанция и възрастова група.

Начини на плащане:
 Плащането става онлайн по време на самата регистрация в Eventbrite

Как ще е маркирано трасето на Търново Ултра 2019?
С табели, ленти и спрей. (Точна информация ще получите на техническата конференция, непосредствено преди старта).

Освен това, ще предоставим GPS-трак за предварително пробягване на трасето и използване за навигация чрез GPS-устройства.

Контролни времена – cut off
Данните за контролните времена ще бъдат публикувани в подробната техническа информация около месец преди състезанието.

Времеизмерване
Ще бъде използвана електронна система за времеизмерване.

Кой стои зад организацията?
Спортен Клуб „Браун Тим”, създаден през 2007 година. Един от водещите клубове по Ориентиране в България. За създаването и провеждането на Търново Ултра са отговорни над 40 представители на клуба, които полагат и ще положат всички усилия както за сигурността и доброто настроение на състезателите така и за опазването на чистотата и красотата на природата на Велико Търново и околността. Вярваме, че и състезателите ще се отнасят с уважение и разбиране както към конкурентите си, така и към организаторите и към природата.

Очакваме ви!

Do you have questions about Tarnovo Ultra 2019 Trail & MTB? Contact Спортен Клуб „Браун Тим”

Organiser

Спортен Клуб „Браун Тим”. Създаден през 2007 година. Един от водещите клубове по Ориентиране – със силни представяния както в лятното, така и в ски-ориентирането и коло-ориентирането. От няколко години СК „Браун Тим” развива и спорта лека атлетика, в който членуват най-добрите ни състезатели по лятно ориентиране и планинско бягане – Петър Попункьов, Кирил Николов – Дизела и Иван Сираков.