Skip Main Navigation
Page Content

Save This Event

Event Saved

Looks like this event has already ended.

Check out upcoming events by this organizer, or organize your very own event.

View upcoming events Create an event

T Buluşmaları 04: Ma Yansong (MAD Architects) Konferansı

T Buluşmaları

Thursday, December 6, 2018 from 6:30 PM to 8:30 PM (Eastern European Standard Time Turkey Time)

T Buluşmaları 04: Ma Yansong (MAD Architects)...

Registration Information

Type End Quantity
Kayıt Ended Free  

Share T Buluşmaları 04: Ma Yansong (MAD Architects) Konferansı

Event Details

MAD Architects'in Kurucusu Ma Yansong İstanbul'da

Son dönemde birçok başarılı işe imza atan mimarlık ofisi MAD Architects'in kurucusu Ma Yansong,"T Buluşmaları" serisinin dördüncü konferansında yer almak üzere 6 Aralık'ta İstanbul'da!

Şişecam Düzcam'ın "Mimarinin Şeffaf Yüzü" sloganıyla başlattığı, Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle düzenlenen mimarlık etkinliği T Buluşmaları'nın dördüncü konuğu Pekin merkezli yenilikçi mimarlık ofisi MAD'in kurucusu Ma Yansong olacak.

İlki 11 Aralık 2014’te Japon mimar Sou Fujimoto’nun katılımıyla düzenlenen ve büyük ilgi gören T Buluşmaları konferans serisinin 2015'teki konuğu Hollandalı mimar Winy Maas olmuştu. 2017 yılında birçok başarılı işe imza atan Danimarkalı mimarlık ofisi COBE'nin kurucusu ve yaratıcı direktörü Dan Stubbergaard'ın konuk olduğu seride bu sene yeni nesil mimarlığın önde gelen isimlerinden Ma Yansong izleyenlerle buluşacak. 

Etkinlik, 6 Aralık Perşembe günü İş Sanat Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. Etkinliğe kayıt olanlar 18:30'dan itibaren salona alınacak, konferans ise 19:30'da başlayacak.

Ma Yansong Kimdir?

Çin’den dünyaya açılan fütürist mimar Ma Yansong, Pekin İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Enstitüsü’nün ardından 2002 yılında Yale Üniversitesi Mimarlık Okulu’ndan yüksek lisans derecesi ile mezun oldu.

2004’te MAD ofisini kurmadan önce Zaha Hadid Architects ve Eisenman Architects'te çalıştı.

Son yıllarda, Ma’nın pek çok tasarımı, mimari ile toplum, kent ve çevre arasında yeni bir denge hayal eden “Shanshui City” kavramı üzerinden ilerliyor. 2002 yılında tasarladığı Floating Island (Yüzer Ada) projesinden beri, Shanshui City kavramını uluslararası projelere de taşımaya başlayan MAD, bu bağlamda Lucas Museum of Narrative Art, Absolute Towers, Harbin Opera House, Hutong Bubble 32, Ordos Museum, Chaoyang Park Plaza, Huangshan Mountain Village gibi bir dizi projeyi hayata geçirdi. 2014 yılında “Lucas Museum of Narrative Art” projesini tasarlayan MAD Architects denizaşırı bir ülkede simgesel yapı tasarlayan ilk Çin ofis oldu.

Ofis ayrıca Danimarka, Hong Kong, Dubai, Singapur, Malezya, Japonya ve Kosta Rika’da büyük ölçekli kamusal alan ve konut projelerine de imza attı. Çalışmaları dünya çapında yayınlanan Ma Yansong 2010 yılında RIBA üyesi olan ilk Çin mimar oldu. 2012 yılında, Mississauga Kanada’da bulunan, ikiz konut kulesi “Absolute Towers” projesi “Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH)” tarafından Amerika kıtasının “En İyi Gökdelenleri” arasında gösterildi.

MAD’in “Super Star – A Mobile China Town” isimli mobil Çin kasabası konsept önerisi, 11. Venedik Mimarlık Bienali’nin "Uneternal City" bölümünde sergilendi. Çalışma ayrıca Europalia-Çin 2009 için "Heart-Made, The Cutting-Edge of Chinese Contemporary Architecture in Brussels" sergisinde de yer aldı.

Venedik Mimarlık Bienali gibi pek çok uluslararası organizasyona sergi ve yerleştirmelerle katılan MAD, mimarlık hizmetlerini yıllardır batıdan ithal eden Çin’de, dünyaya mimarlık ihraç eden en yetenekli ve gelecek vadeden isimler arasında yer alıyor.

Mimarlık eğitimine de katkıda bulunan Ma Yansong halen Pekin Üniversitesi’nde öğretim üyesi, Güney Kaliforniya (The University of Southern California) ve Tsinghua üniversitelerinde ise öğretim görevlisi olarak ders vermeye devam etmektedir.

Ödüller:

2006      Ma Yansong: Genç Mimarlar Ödülü, Architectural League

2008      Ma Yansong: “En Çok Ses Getiren 20 Mimar”, ICON

2009      Ma Yansong: “Mimarlıktaki En Yaratıcı 10 İsim”, Fast Company

2014      Ma Yansong: “İş Dünyası’ndaki En Yaratıcı 100 İsim”, Fast Company

2014      Ma Yansong: “Genç Küresel Liderler” (YGL) Ödülü, The World Economic Forum

2016      Harbin Opera Binası: Yılın Kültür Yapısı, ArchDaily

2016      Ma Yansong: 21’inci Yüzyılın En Meşhur 40 Mimarı, Archute

2016      Harbin Opera Binası: “Architecture + Wood”, A+ Awards, Architizer

2016      Harbin Opera Binası: Performans Mekanı Ödülü, 2016 WAN Awards

2016      Ma Yansong: Dünya’nın En İnovatif İnsanları Ödülü, World Summit on Innovation and Entrepreneurship

2016      Clover House: 2016’nın En iyi Çocuk Eğitim Mekanları, Designboom

 * Konferans dili İngilizce olup, etkinliğimizde simültane tercüme yapılacaktır.

Have questions about T Buluşmaları 04: Ma Yansong (MAD Architects) Konferansı? Contact T Buluşmaları

When & Where


İş Sanat Kültür Merkezi
Büyükdere Caddesi
Levent / Şişli, İstanbul 34330
Turkey

Thursday, December 6, 2018 from 6:30 PM to 8:30 PM (Eastern European Standard Time Turkey Time)


  Add to my calendar

Organizer

T Buluşmaları

 

 
 
 

Yapı sektörüne ivme kazandıran Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla hayata geçirdiği  “T Buluşmaları” serisinin üçüncüsünü 10 Mayıs Çarşamba günü İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenliyor. 

 

Avrupa’nın 1’nci, dünyanın ise 5’inci düzcam üreticisi olan Şişecam Düzcam’ın Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliği ile düzenlediği etkinlik mimarları, tasarımcıları ve yapı sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

 

Şişecam Düzcam Hakkında

Cam sektörünün global oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu’nun bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye pazarının lideri olmasının yanı sıra Avrupa’nın en büyük üreticisi konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, İtalya, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 10 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, üretim kapasitesi açısından dünyada ise 5’inci büyük üreticidir.


“Mimari camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “enerji camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren  Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.


Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

 www.sisecamduzcam.com

 
  Contact the Organizer

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.