Free

Student Hub Kompas: Jak na humanitní vědy do zahraničí?

Actions and Detail Panel

Free

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Online Event

Event description
Zajímá tě literatura, filozofie nebo lingvistika? Přemýšlíš nad studiem humanitních věd v zahraničí? Připoj se a zjisti, jak na to.

About this Event

V rámci série Student Hub Kompas tě zveme na neformální online debatu - tentokrát na téma studium humanitních věd.

  • Zajímá tě, jaké to je studovat humanitní vědy v zahraničí?
  • Potřebuješ poradit, jak na přijímačky?
  • Co pro svůj sen můžeš udělat už na střední?
  • Máš další otázky ohledně studia v zahraničí?

Student Hub Kompas - to je série debat se stipendisty #bakalascholar, kteří daný obor studují na předních zahraničních univerzitách. Máš zde jedinečnou šanci poslechnout si jejich příběh, rady a doporučení a zeptat se na cokoliv, co tě zajímá ohledně tvého budoucího studia. Naším cílem je poskytnout ti #kompas a pomocnou ruku pro rozhodování o tvém budoucím studiu.

V sérii Kompas pokračujeme debatou o studiu humanitních oborů s našimi stipendisty Janem Preissem, Davidem Popelkou a Radimem Lacinou.

Jan - je ve třeťáku na Classics (latina a starověká řečtina) na New College v Oxfordu. Věnuje se primárně filosofii, intelektuální historii a interakci Řecka s ‘východními’ kulturami. Současně je prezidentem Oxford Latinitas Project, organizace snažící se zpřístupnit a zefektivnit studium klasických a starověkých jazyků využitím imerzivní metody (tj. včetně mluvení a poslechu). V roce 2020 Honza předsedal Oxford University Czech & Slovak Society.

David - studuje prvním rokem English Literature na University of York, kde jinde než v Anglii. Pokud zrovna svět nezkoumá svými smysly, bádá v něm ve své fantazii při čtení knih. Naštěstí má nyní možnost ponořit se do oceánu literatury na University of York a do hloubky studovat to, co literatura je a znamená v naší společnosti. Momentálně díky čtení mnoha knih a vedení úžasných profesorů objevuje nové kultury i za břehy Evropy.

Radim - absolvent Philosophy and Linguistics na UniversityofOxford. Momentálně působí na Masarykově univerzitě, kde vyučuje psycholingvistiku na Fakultě sociálních studií a Filozofické fakultě, na které zároveň studuje v magisterském programu Obecná jazykověda. V září 2021 začne svoje doktorské studium lingvistiky na Univerzitě v Postupimi v Německu. Ve volném čase rád čte o historii nebo vařit (to druhé prý s rozporuplnými výsledky :-) ).

Debata proběhne online prostřednictvím videohovoru Google Hangouts Meet. Abyste se videohovoru mohli zúčastnit, je třeba mít Gmail nebo jiný účet na Googlu a použít tento e-mail při registraci, která je pro účast nutná.

Jak bude webinář probíhat?

· V den konání zašleme zaregistrovaným účastníkům odkaz na videohovor.

· Nejdříve od 15:25 se připojte k videohovoru.

· Otázky můžete pokládat písemně přes chat.

· V případě dotazů se obraťte na Paulínu Horenskou Turisovou na adrese turisova@bakalafoundation.org

Akci pořádá Bakala Foundation Student Hub.

Poskytnutím vaší e-mailové adresy dáváte organizátorovi akce svolení nakládat s poskytnutými daty za účelem občasného zasílání novinek a pozvánek na akce. Tento souhlas můžete kdykoli odvolat.

Share with friends

Date and Time

Location

Online Event

Save This Event

Event Saved