Free

Student Hub Kompas: Jak na biologii do zahraničí?

Actions and Detail Panel

Free

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Online Event

Event description
Také tě fascinuje diverzita života na Zemi? Přemýšlíš nad studiem biologie v zahraničí? Připoj se a zjisti, jak na to.

About this Event

V rámci série Student Hub Kompas tě zveme na neformální online debatu - tentokrát na téma studium biologie.

  • Zajímá tě, jaké to je studovat přírodní vědy v zahraničí?
  • Potřebuješ poradit, jak na přijímačky?
  • Co pro svůj sen můžeš udělat už na střední?
  • Jestli a kam se vydat na stáž?
  • Máš další otázky ohledně studia v zahraničí?

Student Hub Kompas - to je série debat se stipendisty #bakalascholar, kteří daný obor studují na předních zahraničních univerzitách. Máš zde jedinečnou šanci poslechnout si jejich příběh, rady a doporučení a zeptat se na cokoliv, co tě zajímá ohledně tvého budoucího studia. Naším cílem je poskytnout ti #kompas a pomocnou ruku pro rozhodování o tvém budoucím studiu.

V sérii Kompas pokračujeme debatou o studiu biologie s našimi stipendisty Lukášem Fiedlerem a Ondřejem Pelánkem.

Lukáš vyrostl v Plavu u Českých Budějovic. Na základní škole pěstoval kaktusy, během osmiletého studia na Gymnáziu Jírovcova ho ovlivnil kroužek Základy ekologie vedený Jarmilou Ichovou. Následovaly přírodovědné olympiády a mezinárodní soutěže, které ho inspirovaly k tomu, aby se přihlásil na vysokou školu do Anglie. Po maturitě proto odešel studovat přírodní vědy na Univerzitu v Cambridge. Středoškolský zájem o hmyz se u něj nakonec změnil ve stáže v Praze a Londýně zaměřené na epigenetiku a biochemii.

Ondřej tento školní rok začal studovat Msci Biology na UCL. Biologií a věcmi s ní souvisejícími žije. Největším koníčkem pro něho vždy bylo a bude kochat se diverzitou života na Zemi a snažit se pochopit, jak to všechno funguje. Profesně spěje k vědecké kariéře v oblasti biologie, ač přesný obor je stále nerozhodnut. Zajímá a baví ho totiž mnohé – aktuálně zásadní téma ochranářské biologie, nebo další fascinující obory od vzniku života, biochemie a syntetické biologie či evoluční biologie.

David získal bakalářský titul v roce 2018 na University of California, Los Angeles (UCLA) v oboru Ekologie, chování a evoluce. Ve stejném roce započal doktorát na Fakultě geofyzikálních věd Chicagské univerzity, v rámci kterého pracuje na vývoji a použití statistických metod pro studium evoluce nad úrovní druhu. Ve svých nynějších projektech se soustředí na vývoj nového bayesovského přístupu ke kombinování fylogenetických stromů; testování a praktické nasazení existujících metod pro odhad tempa vzniku a vymírání biologických druhů; a fylogenetické či paleobiologické studie konkrétních taxonů. Jeho předchozí zkušenosti v oboru zahrnují ekologický a etologický polní výzkum ve Francouzské Polynésii či bioinformatickou stáž v barcelonském Centru pro genomovou regulaci.

Debata proběhne online prostřednictvím videohovoru Google Hangouts Meet. Abyste se videohovoru mohli zúčastnit, je třeba mít Gmail nebo jiný účet na Googlu a použít tento e-mail při registraci, která je pro účast nutná.

Jak bude webinář probíhat?

· V den konání zašleme zaregistrovaným účastníkům odkaz na videohovor.

· Nejdříve od 16:25 se připojte k videohovoru.

· Otázky můžete pokládat písemně přes chat.

· V případě dotazů se obraťte na Paulínu Horenskou Turisovou na adrese turisova@bakalafoundation.org

Akci pořádá Bakala Foundation Student Hub.

Poskytnutím vaší e-mailové adresy dáváte organizátorovi akce svolení nakládat s poskytnutými daty za účelem občasného zasílání novinek a pozvánek na akce. Tento souhlas můžete kdykoli odvolat.

Share with friends

Date and Time

Location

Online Event

Save This Event

Event Saved