Free

Startup Grind Paneli: İpek Hanım Çiftliği & Datça Murat Çiftliği

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ATÖLYE

Silahşör Cad. Birahane Sok No. 1 Şişli

İstanbul

Turkey

View Map

Friends Who Are Going
Event description

Description

Dünya nüfusunun hızla artması ile birlikte gıdaya olan ihtiyaç da hızla artıyor. Tüketici toplumun bilinçlenmesine bağlı olarak organik ürünlere talep gün geçtikçe çoğalıyor. İnsanlar sofralarında hazır gıdalar yerine çiftlikten gelen organik gıdalar görmek istiyorlar, bu da organik çiftlik girişimlerinin artışına sebep oluyor.

Organik gıda konusundaki başarılı girişimlerden biri de Pınar Kaftancıoğlu tarafından Aydın-Nazilli’de kurulan İpek Hanım Çiftliği. İstanbul’un kalabalıklığından sıkılıp Ege’ye kaçan Pınar Kaftancıoğlu, kızının adını verdiği çiftliğinde bir çok köylü ile birlikte çalışarak organik ürünler üretip tüketiciye ulaştırıyor.

Adını sıkça duyduğumuz bir diğer organik gıda girişimi ise Murat Tapik tarafından kurulan Datça Murat Çiftliği. Doktor olan babası sayesinde tıbbi terimlere aşina olan Murat Tapik babasından aldığı bilgi ve destek ile Datça Murat Çiftliği’ni kurdu ve ürettiği organik ürünleri müşterilerine ulaştırmaktadır.

Startup Grind İstanbul son zamanların en çok öne çıkan iş alanlarından olan organik gıda girişimleri konuşmak amacı ile Pınar Kaftancıoğlu ve Murat Tapik’i ağırlıyor. Panel şeklinde gerçekleşecek olan etkinlikte, organik gıda girişimleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştireceğiz

Share with friends

Date and Time

Location

ATÖLYE

Silahşör Cad. Birahane Sok No. 1 Şişli

İstanbul

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved