Free

SPSS İle Biyoistatistik Eğitimi

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

CoZone

Mustafa Kemal Mahallesi Bilişim İnovasyon Merkezi ODTÜ Teknokent 280/G

Ankara, Ankara 06510

Turkey

View Map

Event description
Ayrıntılı bilgi için neoanka.com'u ziyaret ediniz.

About this Event

Eğitim bedeli 399 TL'dir. Kayıt işleminin tamamlanabilmesi için neoanka.com'daki eğitim kayıt formunun doldurulması zorunludur.

Kontenjan 13 kişiyle sınırlıdır. Eğitime katılım belgesi verilecektir.

Bu eğitimin temel amacı araştırmacılara sağlık alanında yapılan bilimsel çalışmalarda biyoistatistiksel araçları kullanarak veriyi anlamlandırmaktır. Bilimsel araştırmalarda doğru araştırma tasarımı veri analizi kadar önemlidir. Bu eğitim kapsamında araştırma tasarımından başlayarak, doğru hedef kitlenin belirlenmesi, gerekli örneklem büyüklüğünün hesaplanması, elde edilen verinin doğru bir şekilde depolanması, doğru biyoistatistiksel yöntemin seçilmesi, analizlerin yapılması ve elde edilen sonuçların anlamlandırılması uygulamalı bir şekilde anlatılacaktır. Konularla ilgili kısa bir kuramsal açıklama yapıldıktan sonra SPSS uygulamalarına yer verilecektir.

NeoAnka tarafından organize edilen eğitim Hacettepe Üniversitesi öğretim elemanı Dr. Osman Dağ tarafından verilecektir. Eğitim 1-2 Şubat 2020 (Cumartesi - Pazar) günü 2 tam gün olarak yapılacaktır.

Biyografi

Dr. Osman Dağ Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesidir. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü’nde tamamlamış ve daha sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik Anabilim Dalı’nda Doktor unvanı almıştır.

Dr. Osman Dağ’ın uzmanlık alanları İstatistiksel Hesaplamalar, Biyoistatistik, Makine Öğrenmesi, GMDH Türünde Sinir Ağı Algoritmaları, Veri Analizi, Hesaplamalı İstatistiksel Yöntemler ve Zaman Serisi’dir. R yazılımı konusunda deneyimli olan Dr. Osman Dağ’ın farklı amaçlar için geliştirilmiş R paketleri ve birçok uluslararası makalesi bulunmaktadır. Yazdığı son makale "GMDH2: Binary Classification via GMDH-Type Neural Network Algorithms - R Package and Web-Based Tool" uluslararası bir yapay zekâ dergisi olan International Journal of Computational Intelligence Systems’de 2019 yılında yayınlanmıştır. Yaptığı farklı çalışmalar bilimsel kongrelerde ödüllendirilmiştir.

Share with friends

Date and Time

Location

CoZone

Mustafa Kemal Mahallesi Bilişim İnovasyon Merkezi ODTÜ Teknokent 280/G

Ankara, Ankara 06510

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved