Skip Main Navigation
Page Content
This event has ended

Save This Event

Event Saved

Spotkanie Poznań JUG: Przesyłanie wiadomości w TorqueBox, czyli gdzie JMS spotyka Ruby

Poznań JUG

Tuesday, June 25, 2013 from 6:00 PM to 6:00 PM (CEST)

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
JUG 50 Tickets Ended Free  

Who's Going

Loading your connections...

Share Spotkanie Poznań JUG: Przesyłanie wiadomości w TorqueBox, czyli gdzie JMS spotyka Ruby

Event Details

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie Poznań JUG, które odbędzie się w najbliższy wtorek (25.06.2013) o godzinie 18:00 w siedzibie Cognifide (ul. Murawa 12-18). Marek Goldmann poprowadzi prezentację pt. ” Przesyłanie wiadomości w TorqueBox, czyli gdzie JMS spotyka Ruby”. Osoby które chcą uczestniczyć w spotkaniu powinny się zarejestrować tutaj.

Poniżej krótkie streszczenie nadesłane przez prelegenta:

Java Message Service to znany standard wysyłania wiadomości w świecie Javy. Jest on koncepcyjnie prosty i łatwy w użyciu. Chyba każdy programista Javy zetknął się z nim w swojej karierze. Kto nie używał kolejek, no kto?!

Z drugiej strony mamy środowisko Ruby gdzie nie ma dostępnego standardu dla wysyłania wiadomości. Niektórzy próbują stworzyć własne rozwiązania, inni wykorzystują już dostępne. My postanowiliśmy wykorzystać sprawdzony standard JMS i połączyć go z pięknem języka Ruby.

TorqueBox to serwer aplikacji Ruby oparty na najlepszym (naszym zdaniem) serwerze aplikacji języka Java — JBoss AS. TorqueBox pozwala na uruchamianie webowych (ale nie tylko!) aplikacji napisanych w Ruby korzystających z usług dostępnych dotychczas wyłącznie dla programistów Java z tą różnicą, że są one wyeksponowane w sposób, do którego programiści Ruby są przyzwyczajeni (czytaj: łatwe w użyciu i ładne).

W tej sesji Marek krótko wprowadzi Cię do TorqueBox i odświeży wiedzę z zakresu JMS. Następnie pokaże w jaki sposób możemy wykorzystywać standard JMS do wysyłania wiadomości z poziomu Ruby; wraz z przykładami, komentarzami i demówkami.

Marek Goldmann – JBoss Software Engineer, Red Hat. Marek dołączył do Red Hat w styczniu 2009 i zaczął pracę nad technologiami chmurowymi w sekcji moddleware Red Hata, JBoss. Był liderem projektu BoxGrinder przez kilka lat. BoxGrinder to zestaw narzędzi pomagajcych w tworzeniu obrazów dla różnych platform chmurowych. Do niedawna Marek pracował nad serwerem aplikacji JBoss AS aby był on dostępny w dystrybucji Linuksa Fedora. Obecnie pomaga w tworzeniu TorqueBox, serwera aplikacji dla języka Ruby opartego na platformie JBoss AS.

Marek ukończył studia na Politechnice Opolskiej. Od tego czasu pracował jako programista Java EE używając technologii JBoss. Marek był prelegentem na takich konferencjach jak FUDCon, JUDCon, FOSDEM, Confitura, Javarsovia.

Marek posiada konto na Twitterze oraz, wiadomo bloga :)

Have questions about Spotkanie Poznań JUG: Przesyłanie wiadomości w TorqueBox, czyli gdzie JMS spotyka Ruby? Contact Poznań JUG

When & Where


Cognifide HQ
ul. Murawa 12-18
Poznan
Poland

Tuesday, June 25, 2013 from 6:00 PM to 6:00 PM (CEST)


  Add to my calendar
Spotkanie Poznań JUG: Przesyłanie wiadomości w TorqueBox, czyli gdzie JMS spotyka Ruby
Things to do in Poznan Conference

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.