Sales Ended

Smart Future Expo - Endüstri 4.0 Kongre ve Fuarı

Sales Have Ended

Registrations are closed
Teşekkürler! Sorularınız için info@edufairs.com.tr. Smart Future Expo Team

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

İstanbul Kongre Merkezi

İstanbul 34367

Turkey

View Map

Friends Who Are Going

Sales Have Ended

Registrations are closed
Teşekkürler! Sorularınız için info@edufairs.com.tr. Smart Future Expo Team
Event description

Description

Toplumların ekonomik üretim modelleri tarihinde son durağı, dördündü sanayi devrimi yani Endüstri 4.0 olarak tanımlanıyor. 18. yüzyılın sonlarında ortaya çıkan ilk sanayi devrimi su ve buhar gücü ile üretim mekanizmasının üzerine kuruluyken, onu ikinci sanayi devrimi olan elektrik enerjisi yardımı izledi. Daha sonrasında ise üçüncü sanayi devrimi olan dijital devrim gerçekleşerek elektronik kullanımı arttı. Dördüncü sanayi devrimi ise akıllı, entegre bir üretim ve sanayileşme adımı olup internet süreçlerinin üretim aşamalarına entegrasyonu ve süreçler arası ağların oluşturulması projesidir. Kısacası endüstri 4.0, dijital dönüşüm dinamiklerinden yola çıkarak geleceğin akıllı üretim ekonomisini doğuruyor.


Ülkemizde yaşanan değişim ve dönüşüm sanayi ve iş dünyasında da dönüşümü zorunlu kılıyor. Dünya ile rekabet eden sanayicilerimiz ve iş dünyası temsilcilerimiz şimdilerde bu rekabette bir adım daha öne geçebilmek adına dijital dönüşümü yakalayabilme telaşında. Birçok gelişmiş ülkede ana gündem maddesi olan Endüstri 4.0 geleceğin dünyasında yer alabilmek adına alternatifsiz tek yol olarak görülüyor.


Geleceğin dünyasında global rekabette önde olmak isteyen işletmeler organizasyonu, üretim ve dağıtım süreçlerinde çalışacak akıllı robotlar, ar-ge, satış-pazarlama ve yönetim süreçlerinde kullanılacak yapay zeka sistemleri ile bunların dış dünyayla bilgi alışverişlerini sağlayacak İnternet nesneleri ve tüm bu akıllı sistemlerin hep birlikte uyumla çalışmasını sağlayacak becerilere sahip tasarımcı, yazılımcı ve uygulayıcı uzmanlardan oluşan bir ekip ile başarmak zorundalar. Artan bir şekilde daha fazla kişi tarafından tartışılan ve 4. Endüstri Devrimi olarak nitelenen bu kurgu dünya ile rekabette Türkiye için hayati bir önem arz ediyor.


Endüstri 4.0 ve dijital dönüşümün Türkiye’ye sunduğu fırsatlar ve geleceğin yol haritasının tartışılacağı oturumlar için dünya çapında uzmanlar ve tepe yöneticiler Smart Future Expo Endüstri 4.0’da biraraya geliyor.


Share with friends

Date and Time

Location

İstanbul Kongre Merkezi

İstanbul 34367

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved