$0 – $155.64

Scrum ile Çevik Proje Yönetimi

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Teknoparkİzmir, Urla

A8 Binası No 19/D

İzmir, İzmir 35430

Turkey

View Map

Refund Policy

Refund Policy

Refunds up to 30 days before event

Friends Who Are Going
Event description

Description

Scrum ile Çevik Proje Yönetimi

Genelde Bilgi Teknolojileri (BT) ve özelde yazılım projeleri, işin gerektirdiği gereksinimlerin doğru anlaşılamaması ve hızlı değişen rekabet koşulları nedeniyle her an güncellenebilen müşteri/firma stratejisine hızlıca uyum sağlayamamak, proje yönetimi süreçlerinin iyi takip edilememesi gibi farklı sebeplerden dolayı istenilen faydayı sağlamakta yetersiz kalabilmekte ve hatta projeler başarısız olmaktadır.

Başta yazılım olmak üzere BT projelerini, en hızlı şekilde ve istenilen kalitede teslim edebilmek için uygulayacağımız proje yönetim metodları, kapsam yönetiminde esnek olmalı ve projeyi talep edenleri proje süreçlerine aktif birer ekip çalışanı olarak dahil etmelidir. Tam da bu nedenle çevik proje yönetimi methodlarını her geçen gün daha çok konuşuyor ve uygulamaya geçiriyoruz.

Scrum Nedir?

Günümüzde çevik (agile) proje yönetim metodolojilerinden biri olan Scrum’a, projelerin başarıyla sonuçlanmasını sağlamak ve risk faktörlerini ortadan kaldırmak için yoğun bir ilgi bulunmaktadır. Scrum, hedeflenen ürünü küçük birimlere ayırıp sağlayacağı faydaya göre bunları devamlı olarak önceliklendirerek parça parça geliştirip teslim etme düşüncesine dayanır.

Scrum Bize Ne Sağlar?

Çevik proje yönetiminin ve Scrum’ın getirdiği en büyük yeniliklerden birisi, proje süresince gereksinimlerde ihtiyaç duyulan değişikliklerin kolayca yapılabilmesidir. Bu nedenle Scrum, ürün/yazılım geliştirme süreçlerimizi yönetmek, müşterilerimizi iş ortağımız gibi görerek isteklerine daha hızlı cevap verebilmek, esnek, kalitesi yüksek yazılımlar üretilebilmek için popüler bir yazılım geliştirme yönetimsel altyapısıdır.

Eğitimin Amacı

Eğitimin amacı, çevik proje yönetimi felsefesini, Scrum methodunun temellerini katılımcılara aktarmak ve katılımcıların Scrum konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.

Kimler Katılmalı?

Seminerimize çevik yazılım/ürün geliştirme methodolojilerine ve proje yönetimi konusuna ilgi duyan herkes katılabilir.

Özellikle katılımını önerdiklerimiz;

• Yazılım geliştirme ekip üyeleri,

• Proje yöneticileri

• İş analistleri

• Şirket yöneticileri

Yer: Teknoparkİzmir, Urla/İzmir

Eğitim Katılım Bedeli: 300 TL +KDV.

Monovi IT Academy

Email: akademi@monovi.com.tr

Tel: 0850 3045790

Share with friends

Date and Time

Location

Teknoparkİzmir, Urla

A8 Binası No 19/D

İzmir, İzmir 35430

Turkey

View Map

Refund Policy

Refunds up to 30 days before event

Save This Event

Event Saved