Sales Ended

Sarunu skola LAMPA: #2 nodarbība Preiļos

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Preiļu Brīvā Skola

Aglonas iela 22

LV-5301 Preiļi

Latvia

View Map

Event description

Description

Sarunu skola LAMPA ir praktisku nodarbību cikls, ko Sarunu festivāls LAMPA piedāvā festivāla starplaikā Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Tās mērķis ir izkopt demokrātiskās sarunāšanās kultūru Latvijā – cilvēki sarunājas cieņpilni, uzklausa, un, kas svarīgi, pieņem, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tam var piekrist. Nodarbībās ikviens interesents varēs iegūt zināšanas un praktiskas iemaņas, ko pielietot dzīvē un saskarsmē ar citiem cilvēkiem.

#2 nodarbība Preiļos

Ievads argumentācijas un kritiskās domāšanas pamatprincipos

Nodarbībā kopīgi apskatīsim, kā būvēt spēcīgi pamatotu argumentu, ko nozīmē kritiskā domāšana, kā darbojas zinātniskā metode un kā šos rīkus izmantot argumentu veidošanā un lēmumu pieņemšanā. Uzzināsiet arī, kādi ir pierādījumi, ar kuru palīdzību tiek pamatoti apgalvojumi, un kādas ir biežāk izplatītās loģikas kļūdas, kuras iezogas cilvēku argumentos. Nodarbībā iegūsiet praktiskas, dzīvē pielietojamas prasmes.

Nodarbību vada: Rasmuss Filips Geks

Latvijas Debašu asociācijas "QUO tu domā?" valdes loceklis. Ieguvis bakalaura grādu Rīgas Ekonomikas augstskolā, specializējoties ekonomikas un finanšu jomā, Rasmuss šobrīd ir domnīcas PROVIDUS pētnieks. Universitātes laikā uzrādījis labus rezultātus starptautiskos debašu turnīros, uzvarot Latvijas lielāko augstskolu rīkotos debašu turnīrus, kā arī iekļūstot Oksfordas Universitātes debašu turnīra finālā un Kembridžas Universitātes debašu turnīra pusfinālā. Šobrīd Rasmuss darbojas kā augstskolu debašu turnīru tiesnesis, kā arī aktīvi vada argumentācijas un kritiskās domāšanas darbnīcas.

Nodarbība tapusi sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Valsts kultūrkapitāla fondu, Preiļu Brīvo skolu un Biedrību "Preiļi izglītotai Latvijai".

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti drukātā veidā vai viedtālrunī.

Norises vieta: Preiļu Brīvā skola, Aglonas iela 22, Preiļi

Ierašanās no plkst. 10.30

Date and Time

Location

Preiļu Brīvā Skola

Aglonas iela 22

LV-5301 Preiļi

Latvia

View Map

Save This Event

Event Saved