Sales Ended

Sarunu skola LAMPA: #1 nodarbība Liepājā

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Lielais Dzintars

Radio iela 8

LV-3401 Liepāja

Latvia

View Map

Event description

Description

Sarunu skola LAMPA ir praktisku nodarbību cikls, ko Sarunu festivāls LAMPA piedāvā festivāla starplaikā Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Tās mērķis ir izkopt demokrātiskās sarunāšanās kultūru Latvijā – cilvēki sarunājas cieņpilni, uzklausa, un, kas svarīgi, pieņem, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tam var piekrist. Nodarbībās ikviens interesents varēs iegūt zināšanas un praktiskas iemaņas, ko pielietot dzīvē un saskarsmē ar citiem cilvēkiem.

#1 nodarbība Liepājā

"(Sa)runa, runas prasme un demokrātija: kā viss sācies"

Nodarbību vadīs Ilze Rūmniece, Latvijas Universitātes Klasiskās filoloģijas katedras profesore, Hellēnistikas centra vadītāja, Humanitāro zinātņu fakultātes dekāne.

Eiropeisko vērtību pamats ir antīkā pasaule, senie grieķi, romieši. Ieskatīties kādas lietas pirmsākumos nozīmē vismaz kaut nedaudz "iemērkt pirkstus" tās valodas faktos, kurā meklējami šo terminu pamati (visi tie ir grieķu vārdi, kurus lietojam arī mūsdienās dialektika, dialogs, rētorika, krīze, ētiskais un patētiskais, un demokrātija) . Kā indivīds dzīvojis sabiedrībā un kā tā viņu ietekmējusi, ko no viņa prasījusi? Un otrādi. Īpaši spilgti to parāda attieksme pret valodu, pret (sa)runu, prasmi runāt un pārliecināt, iespaidot. Bet arī ieklausīties. Vai tas, kas kā svarīgs attīstījies "citos laikos", nav zaudējis savu vērtību šodien? Ja ir, tad kāpēc? Ja tomēr nē, tad – kā to uztveram un vai saredzam šodien, kad saziņas iespējas un veidi tik ļoti sazarojušies atšķirībā no antīkās pasaules laikiem? Gan valodas, gan seno tekstu faktu sakārtojums un pārdomas par to visu lekcijas daļā; praktiski uzdevumi, iesaistot mūslaiku saziņas situācijas, un jautājumi sev pašam – praktiskajā daļā.

Sadarbības partneris: British Council pārstāvniecība Latvijā.

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Koncertzāle "Lielais Dzintars"

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti (drukātā veidā vai viedtālrunī).

Norises vieta:

Ierašanās no plkst. 16.30

Date and Time

Location

Lielais Dzintars

Radio iela 8

LV-3401 Liepāja

Latvia

View Map

Save This Event

Event Saved