Refresh Yrslf Wellbeing - Dr Emel Gökmen ile "AİLEMİZ İÇİN HOMEOPATİ" WS TR

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Manor Grove

3 Manor Grove

Richmond

London

TW9 4QE

United Kingdom

View Map

Refund Policy

Refund Policy

Contact the organizer to request a refund.

Eventbrite's fee is nonrefundable.

Event description
Bu workshopun amacı; katılan herkesin ailesi ve çocukları için acil durumlarda homeopatiyi doğru kullanabilir olmasını sağlamaktır.

About this Event

Dr Emel Gökmen's "AİLEMİZ İÇİN HOMEOPATİ" is a Turkish workshop about 'the consious use of Homeopathy for our Family'

"AİLEMİZ İÇİN HOMEOPATİ" WORKSHOP

Eğitime katılanlar, kendileri, yakınları ve özellikle çocukları için güvenle kullanabilecekleri, AKUT hastalığı HIZLI, DOĞAL, YAN ETKİSİZ şekilde iyileştirecek olan homeopatik ilacın bilgisine ve isterlerse acil kitine sahip olacaklar, yaşamları boyunca bu bilgiden faydalanacaklardır.Homeopati ve sürecin işleyişi ile ilgili giriş bilgisi ardından günlük hayatınızdaki akut durumlarda kullanabileceğiniz 14 homeopatik remedy (ilaç) anlatılacaktır.

Homeopati, 220 yıl önce Dr.Samuel Hahnemann tarafından geliştirilmiştir. Her insanın kendine özgü sağlık durumu ve bilgisini kullanarak mümkün olduğunca kısa sürede, beklenen etkiyi göstermesi gerektiğini savunur. Yalnızca hastanın sözel hikayesine başvurularak uygulanan yöntem, tümüyle doğal ama oldukça etkilidir.

WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından onaylanan 5 alternatif tıp yönteminden biri olan Homeopati konvansiyonel tıptan sonra en yaygın kullanılan tedavi yöntemidir.

Bu workshopun amacı; katılan herkesin ailesi ve çocukları için acil durumlarda homeopatiyi doğru kullanabilir olmasını sağlamaktır. Homeopati ve sürecin işleyişi ile ilgili giriş bilgisi ardından günlük hayatınızdaki akut durumlarda kullanabileceğiniz 14 homeopatik remedy (ilaç) anlatılacaktır. Çünkü her remedinin birden çok kullanım alanı vardır, her semptom için de birden çok remedy seçeneği vardır ama doğru bir tanedir. Hamileler ve yenidoğan döneminde güvenle kullanılabilen homeopatik ilaçlar alıştığımız ilaçlar gibi kullanılmamaktadır. Homeopatinin çalışması ve ilaç dozajı çok farklıdır. Homeopatik remedilerin doğru kullanımı öğrenilmelidir.

Homeopati, her türlü fiziksel rahatsızlıkta kullanılabildiği gibi, ciddi kronik hastalıklarda, ruhsal bozukluklarda ve modern tıbbın hastalık kabul etmediği ya da çözümsüz kaldığı durumlarda uygulanabilir. Bu çalışma grubu sonrası hastalık ve hastalanmaya bakış açımız çok değişecektir.

Konular;

Homeopati nedir? Nasıl çalışır?
Neden bütünsel ve yan etkisiz bir tedavi?
Yaşam gücü nedir ? Nasıl işler ?
Doğal iyileşme nedir, neden kalıcıdır?
Yaşam gücü nedir, nasıl işler?
Modern tıp yaklaşımı ile neden insanlar şifa bulamıyor?
Homeopatik ilk yardım nedir? Homeopati hayat kurtarıcı olabilir mi?

Aile kullanım alanlarından örnekler;

Tüm bulaşıcı çocuk hastalıkları kızamık, kabakulak, suçiçeği, kızıl, el-ayak sendromu vb. 
Besin zehirlenmeleri, ishal
, arı, akrep, böcek sokmaları
, her türlü fiziksel travma (düşme, çarpma, kırma, kaza)
. Soğuk algınlığı, nezle, grip, ishal
, sınav heyecanı, diş çıkarma huysuzluğu gibi çocukluk halleri.

Dr Emel Gökmen Kimdir?

1967 doğumlu, Ege Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde nöroloji eğitimini tamamladıktan sonra 2004 yılında Alman Hastanesi’ndeki görevinden ayrılarak tamamen ilaç dışı tıbba yönelmiştir. 15 yıllık ilaç dışı tıp yolculuğunda 2004-2005 yıllarında nöral terapi ve akupunktur eğitimlerini almıştır. 2007 yılında homeopati eğitimine başlamış, 3 ayrı ekolden eğitimler almıştır. 2014 yılında migren ve baş ağrıları üzerine yazdığı kitabı yayınlanmıştır. Migren ve fibromiyalji başta olmak üzere ağrı çözümlerine odaklı 15 yıllık klinik çalışma ve integrative tıbbın birçok alanı ile ilgili eğitim ile tedavide kendi yaklaşımı 'Gökmen Approach' geliştirmiştir. Bu yaklaşım, nöral terapi, aurikuloterapi, posturoloji, bio-sibernetik-informative tıp tekniklerinden gerekli olanları içeren bir holistik tedavi bütünlüğüdür. Bedendeki rahatsızlıklarla dişlerin etkisi üzerine çok özel bir uzmanlık geliştirmiş ve bazı durumlarda hedef çözümler üretilmesini sağlamıştır.

https://www.emelgokmen.com

www.refresh-yourself.co.uk

Refresh Yrslf - "Kendinize zaman ayırın, yatırım yapın ve yenilenin."

www.refresh-yourself.co.uk ; facebook ve instagram hesaplarımızdan bizleri takip edin. Refresh Yrslf Mayıs 2017 yılında kurulmuş bir sosyal etkilesim platformudur. Refresh Yrslf etkinlikler ile hedefimiz aile, kadın, kariyer, sağlıklı yaşamı ve kişisel gelişim alanlarında bilgi ve deneyim sahibi olan uzmanları ile farkındalıklarını güçlendirmek isteyenler ile buluşturmak. Etkinlikler Türkce ve Ingilizce olarak yürütülmektedir.

Refresh Yrslf bir www.greenexperience.co.uk açık eğitim etkinlik organizasyonudur.

REFRESH YRSLF is a Anglo/ Turkish public interest group aimed at both the English and Turkish communities. Our refreshing calendar runs between September 2019 until July 2020, hosting English as well as Turkish personal development events.

We are keen to be an operational and informative link between valuable Anglo / Turkish keynote speakers and participants who are especially interested in wellbeing, family, women, career and life style.

Refresh Yrslf runs INTRO as well as WORKSHOP events. At INTRO events we aim to give you an idea about the keynote speaker and his/her services/products. Nevertheless, WORKSHOP events are special designed information, knowledge and experience sharing based interactive events.

Date and Time

Location

Manor Grove

3 Manor Grove

Richmond

London

TW9 4QE

United Kingdom

View Map

Refund Policy

Contact the organizer to request a refund.

Eventbrite's fee is nonrefundable.

Save This Event

Event Saved