£156.89

Refresh Yrslf Wellbeing - Dr Emel Gökmen ile "AĞRI ve BESLENME" TR WORKSH...

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

The Exchange

75 London Road Twickenham TW1 1BE

London

TW1 1BE

United Kingdom

View Map

Refund Policy

Refund Policy

No Refunds

Event description

Description

www.refresh-yourself.co.uk

REFRESH YRSLF is a Anglo/ Turkish public interest group aimed at both the English and Turkish communities. Our refreshing calendar runs between September 2019 until July 2020, hosting English as well as Turkish personal development events.

We are keen to be an operational and informative link between valuable Anglo / Turkish keynote speakers and participants who are especially interested in wellbeing, family, women, career and life style.

Refresh Yrslf runs INTRO as well as WORKSHOP events. At INTRO events we aim to give you an idea about the keynote speaker and his/her services/products. Nevertheless, WORKSHOP events are special designed information, knowledge and experience sharing based interactive events.

Dr Emel Gökmen's "AĞRI ve BESLENME" is a 4 hour Turkish workshop about 'the close connection between pain and nutrition'.


AĞRI ve BESLENME

Ne yiyeceğiz? Çocuklarımıza ne yedireceğiz? Zehir mi tüketiyoruz? Ne zamana kadar yemeyeceğiz? Sürdürülebilir midir? Sistemimizi anlamak, çözümlerin ne kadar kolay olabileceğini görmek ve yediklerimizin kişiye özel uygulanabilir değerlendirmesini yaptırmak isterseniz bu çalışma grubu ufkunuzu değiştirecektir.

Yaşamı boyunca ağrı çekmeyen yoktur. İnsanlık tarihi kadar eski olan bazı ağrıların çözümü halen sağlanamamış gibi görünmektedir. Migren ve baş ağrıları, boyun-bel-sırt ağrıları dünyadaki en büyük iş gücü kaybı nedenleridir. Tıp ne kadar ilerlemiş görünse de ağrının nedenlerini çözememektedir.

Günümüzdeki en önemli problem ise fibromiyalji başlığı altında toplanabilecek yaygın, gezici vücut, eklem, kas ağrıları ve kronik yorgunluktur. Bu durumdan az veya çok çeken birçok kişi mevcuttur. Klasik muayene ve laboratuvar-film incelemelerinde olumsuz bir şey saptanamadığı için bu sorunlar psikolojik ve strese bağlı olarak geçiştirilmektedir. Son yıllarda yumuşak kas romatizması olarak da tanımlanan benzer sorunlar ve romatizmal hastalıklar için beslenme üzerinden öneriler yoğun bir şekilde gündeme getirilmiştir. Bu konuda birçok beslenme kısıtlamaları ve ek vitamin-mineral gibi destek ilaçlarla ilgili aşırı yorucu bir bilgi akışı mevcuttur. Gluten tüketmeyin, süt ürünleri zararlı, et fazla yerseniz bedeninizin asiditesi artar, taş devri diyeti, GAPs diyeti, mikrobiatanız bozulmuş kesinlikle karbonhidrat yasak vb bilgilerin bombardımanı devam etmektedir.

Ne yiyeceğiz? Çocuklarımıza ne yedireceğiz? Zehir mi tüketiyoruz? Ne zamana kadar yemeyeceğiz? Sürdürülebilir midir?

Ağrı ve beslenme ilişkisi gözlemlenebilir bir durumdur. Bazı yiyecekler eklem veya baş ağrımızı artırabilir. Ancak yiyecek kısıtlaması ile sonuca ulaşılamamaktadır. Çünkü her ağrıda bir neden sonuç ilişkisi vardır. Ağrılar bedenin yardım çağrısıdır. Beden ağrıyarak yardım ister. Sırtımızdaki oyularak süren ağrının nedeni gömülü bir yirmi yaş dişi olabilir. Geçmeyen baş ağrımızın nedeni de diş sıkmamız veya bir dolgunun altındaki fark etmediğimiz çürük olabilir. Yaygın ağrılarımızda çocukluğumuzda geçirdiğimiz bademcik iltihabının ve/veya sezaryen yerindeki skar dokusundaki olumsuz bio-elektriksel sinyallerin etkisi olabilir. Ayak tabanımızdan beyne gönderilen sinyaldeki ailesel eksiklik diz-bel-kalça ağrımızın nedeni olabilir? Örnekler çoğaltılabilir ancak alışılmış olmadığını biliyorum ve hepsinin bilimsel açıklaması mevcuttur. Bedenimizde bir sistemdir ve çözümleri çok zor değildir.

2004 yılından itibaren yaptığım yoğun ilaç dışı çalışmalarla pek çok ağrının neden ve çözümlerini bilimsel olarak ortaya koymuş bulunmaktayım. Migren ve baş ağrıları için nedenleri ve çözümlerini içeren kitabım 2014 yılında yayımlanmıştır. Fibromiyalji, bel-boyun-sırt ağrıları ve romatizmal ağrılar diğer spesifik çalışma alanımdır.

Sistemimizi anlamak, çözümlerin ne kadar kolay olabileceğini görmek ve yediklerimizin kişiye özel uygulanabilir değerlendirmesini yaptırmak isterseniz bu çalışma grubu ufkunuzu değiştirecektir.


Dr Emel Gökmen Kimdir?

1967 doğumlu, Ege Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde nöroloji eğitimini tamamladıktan sonra 2004 yılında Alman Hastanesi’ndeki görevinden ayrılarak tamamen ilaç dışı tıbba yönelmiştir. 15 yıllık ilaç dışı tıp yolculuğunda 2004-2005 yıllarında nöral terapi ve akupunktur eğitimlerini almıştır. 2007 yılında homeopati eğitimine başlamış, 3 ayrı ekolden eğitimler almıştır. 2014 yılında migren ve baş ağrıları üzerine yazdığı kitabı yayınlanmıştır. Migren ve fibromiyalji başta olmak üzere ağrı çözümlerine odaklı 15 yıllık klinik çalışma ve integrative tıbbın birçok alanı ile ilgili eğitim ile tedavide kendi yaklaşımı Gokmen Approach geliştirmiştir. Bu yaklaşım, nöral terapi, aurikuloterapi, posturoloji, bio-sibernetik-informative tıp tekniklerinden gerekli olanları içeren bir holistik tedavi bütünlüğüdür. Bedendeki rahatsızlıklarla dişlerin etkisi üzerine çok özel bir uzmanlık geliştirmiş ve bazı durumlarda hedef çözümler üretilmesini sağlamıştır.

https://www.emelgokmen.comRefresh Yrslf - "Kendinize zaman ayırın, yatırım yapın ve yenilenin."

www.refresh-yourself.co.uk ; facebook ve instagram hesaplarımızdan bizleri takip edin.

Refresh Yrslf Mayıs 2017 yılında kurulmuş bir sosyal etkilesim platformudur. Refresh Yrslf etkinlikler ile hedefimiz aile, kadın, kariyer, sağlıklı yaşamı ve kişisel gelişim alanlarında bilgi ve deneyim sahibi olan uzmanları ile farkındalıklarını güçlendirmek isteyenler ile buluşturmak. Etkinlikler Türkce ve Ingilizce olarak yürütülmektedir.

Refresh Yrslf bir www.greenexperience.co.uk açık eğitim etkinlik organizasyonudur.


Share with friends

Date and Time

Location

The Exchange

75 London Road Twickenham TW1 1BE

London

TW1 1BE

United Kingdom

View Map

Refund Policy

No Refunds

Save This Event

Event Saved