£20

REFRESH YRSLF CREATIVE & MINDFUL FAMILY ACTIVITY

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

The Exchange

75 London Road Twickenham TW1 1BE

London

TW1 1BE

United Kingdom

View Map

Refund Policy

Refund Policy

No Refunds

Event description

Description


www.refresh-yourself.co.uk

We are an international social enterprise and would like to invite friends for sharing, learning and networking. This is a social responsibility project at which our keynote speakers participate free of charge, the income is dontated to www.mind.org.uk as well as to Güneş Umuttur which is a Turkish iniative supporting Anatolian pupils in need.


REFRESH YRSLF ekibi, Londra'da yaşayan 6 Türk kadından oluşmaktadır. Amacımız United Kingdom'da yaşayan Türk ve/veya Türk olmayanları birbirleriyle buluşturmaktır. REFRESH YRSLF toplantılarıyla hedeflediğimiz, birbirimizden öğrenebilmek, birbirimiz ile sosyalleşmek ve birbirimizi tamamlayabilmektir. Bu oluşum herhangi bir ticari kaygı gütmediği gibi, tüm konuşmacılarımız ücretsiz katılıp, katılım bedelinin bir kısmı www.mind.org.uk 'ye ve Türkiye'de Güneş Umuttur özel yardımlaşma inisyatifine bağışlanmaktadır.


CREATIVE & MINDFUL FAMILY ACTIVITY "DRAW - BREATH - EMBRACE"

Esra and Dilek are two members of www.refresh-yourself.co.uk who like to work as a team, running "refreshing" workshops. At this family workshop, attendees will get the chance to experience each other with playing mindful games, activities while creating art pieces together as a team. This will be a mindful, creative especially fun based bonding time for each member of the family. Get ready for refreshing surprises!

Esra ve Dilek www.refresh-yourself.co.uk 'nin aktif ekip üyelerinden. Birlikte workshop projeleri üreten ikili, bu workshopta aile bireylerini "mindfulness ve yaratıcılık konseptleri çerçevesinde bir takım çalışması deneyimine davet ediyorlar. Çocukların, anne veya babalarıyla keyifli, yaratıcı ve yakınlaştırıcı oyunlar ve aktiviteler ile unutulmaz ve değerli anılar biriktirecekleri bu etkinliğe siz de katılın, sürprizlere hazır olun!


Your ticket is valid for 1 child (minimum age of 6 maximum age of 12) + 1 parent (mum or dad)

Biletiniz 1 çocuk (minimum 6 maksimum 12 yaş) + 1 ebeveyn (anne veya baba) için geçerlidir.Esra and Dilek are of Turkish origin based in London and speak Turkish as well as English. So feel free to join if you only speak Turkish or English. Drawing, playing and having fun is definetely universal and needs no special language skill, nevertheless this program will and can be run bi-lingual. To find out more about Esra's art work, please visit; www.esrakizirgokcen.com and more about Dilek's individual & cooperate training services visit www.greenexperience.co.uk.

Esra ve Dilek Londra'da yaşamaktadırlar. Programı Türkçe ve/veya İngilizce yürütmek mümkün olacaktır. Sadece Türkçe veya sadece İngilizce konuşuyorsanız, hiç sorun değil, lütfen yine de bize katılın. Çocuklarımızla, renkleri, oyunları ve eğlenceyi paylaşarak değerli anılar üreteceğimiz bu etkinliğimize siz de katılın! Ressam, Esra hakkında bilgi edinmek için lütfen www.esrakizirgokcen.com adresini, Mindfullness Eğitmeni Dilek hakkında ise bilgi edinmek için www.greenexperience.co.uk adresini ziyaret edebilirsiniz.Please note that all workshop participants are required to arrive 15 minutes prior to start. We cannot offer refunds or exchanges, but your ticket is transferrable to a friend, family member, or another individual interested in the workshop if you are not able to attend. Refresh Yourself team guarantees to run the program with a minimum of 3 participants.Share with friends

Date and Time

Location

The Exchange

75 London Road Twickenham TW1 1BE

London

TW1 1BE

United Kingdom

View Map

Refund Policy

No Refunds

Save This Event

Event Saved