Free

R ile Veri Bilimi

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

CoZone

Mustafa Kemal Mahallesi Bilişim İnovasyon Merkezi ODTÜ Teknokent 280/G

Ankara, Ankara 06510

Turkey

View Map

Event description
Ayrıntılı bilgi için neoanka.com'u ziyaret ediniz.

About this Event

Eğitim bedeli 499 TL'dir. Kayıt işleminin tamamlanabilmesi için neoanka.com'daki eğitim kayıt formunun doldurulması zorunludur.

Kontenjan 7 kişiyle sınırlıdır. Eğitime katılım belgesi verilecektir.

Bu eğitimin temel amacı katılımcılara veri bilimi araçlarının kullanarak veriyi anlamlandırmaktır. Bu eğitim kapsamında R yazılımının kurumundan başlayarak, temel kavramlar, verinin aktarımı, veri yönetimi ve işleme, veri analizi, görselleştirme ve makine öğrenmesi algoritmaları uygulamalarla R yazılımı üzerinde anlatılacaktır.

NeoAnka tarafından organize edilen eğitim Hacettepe Üniversitesi öğretim elemanı Dr. Osman Dağ tarafından verilecektir. Eğitim 1-2 Şubat 2020 (Cumartesi - Pazar) günü 2 tam gün olarak yapılacaktır.

Biyografi

Dr. Osman Dağ Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesidir. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü’nde tamamlamış ve daha sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik Anabilim Dalı’nda Doktor unvanı almıştır.

Dr. Osman Dağ’ın uzmanlık alanları İstatistiksel Hesaplamalar, Biyoistatistik, Makine Öğrenmesi, GMDH Türünde Sinir Ağı Algoritmaları, Veri Analizi, Hesaplamalı İstatistiksel Yöntemler ve Zaman Serisi’dir. R yazılımı konusunda deneyimli olan Dr. Osman Dağ’ın farklı amaçlar için geliştirilmiş R paketleri ve birçok uluslararası makalesi bulunmaktadır. Yazdığı son makale "GMDH2: Binary Classification via GMDH-Type Neural Network Algorithms - R Package and Web-Based Tool" uluslararası bir yapay zekâ dergisi olan International Journal of Computational Intelligence Systems’de 2019 yılında yayınlanmıştır. Yaptığı farklı çalışmalar bilimsel kongrelerde ödüllendirilmiştir.

Share with friends

Date and Time

Location

CoZone

Mustafa Kemal Mahallesi Bilişim İnovasyon Merkezi ODTÜ Teknokent 280/G

Ankara, Ankara 06510

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved