Free

Proje Yönetimi ve PMP Sınavına Hazırlık Eğitim Programı

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Workinton Next Level

Kızılırmak Cad.

Ankara, Ankara 06510

Turkey

View Map

Event description
Proje Yönetimi ve PMP Sınavına Hazırlık Eğitimi dopdolu bir içerik ve sınıf içi eğlenceli etkinliklerle 29 Şubat'ta Ankara'da başlıyor.

About this Event

PROJE YÖNETİMİ EĞİTİMİ NEDİR

Proje yönetimi, projenin amaçlarına ulaşabilmesi amacıyla belirli bilgi, beceri, araç ve tekniklerin proje aktivitelerine uygulanmasıdır. Proje Yönetim Enstitüsü’nün (Project Management Institute) uzun dönemde elde ettiği bilgi birikiminin standarda dönüşmüş hali olan Proje Yönetimi Bilgi Kılavuzu’na (Project Management Body of Knowledge) göre projeler 5 aşamadan oluşur ve 10 bilgi alanı içerirler.

Bu eğitim Proje Yönetim Enstitüsü’nün proje yönetim standardını takip ederek katılımcılara başlangıcından bitişine kadar bir projenin hangi aşamalardan geçtiğini ve nasıl yönetileceğini anlatır. Projelerin nasıl başlatılması gerektiğini, planlamanın nasıl yapılacağını, yürütme, izleme ve kontrol aşamalarının önemli noktalarını ve projelerin nasıl kapatılacağını detaylarıyla anlatır. Bununla beraber beyin fırtınası, delphi tekniği, nominal grup tekniği, kalitenin 7 temel aracı, kontrol listeleri, istatistiksel örnekleme, kalitenin maliyeti, kazanılmış değer analizi, rezerv analizi, akış diyagramı, risk matrisi, paydaş güç-etki analizi gibi projenizi yönetirken kullanacağınız onlarca araç/teknik ve en iyi uygulamalar hakkında bilgi verir.

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR

Tüm meslek gruplarından hâlihazırda Proje Yöneticiliği unvanına sahip olanlar

Projelerinin profesyonel şekilde yönetilmesini talep eden üst düzey yöneticiler ve sponsorlar

Kariyerine Proje Yönetimi alanında devam etmek isteyen profesyoneller

Projelerde görev alan, projelerin işleyişi hakkında bilgi sahibi olmak ve büyük resmin farkında olmak isteyen çalışanlar

Danışmanlar

Üniversite öğrencileri

EĞİTMEN

Sadık NAZİK, MSc, MBA, PMP

2004 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Sadık Nazik, sırasıyla 2010 yılında ODTÜ Software Management, 2017 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi MBA programlarını tamamlamıştır. Kariyerine sektörün önde gelen savunma firmalarından birisinde Yazılım Mühendisi olarak başlamış, aynı şirkette farklı projelerde takım liderliği, grup liderliği, proje yöneticiliği ve proje müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, yüksek bütçeli ve karmaşık projelerde görev almıştır. Son olarak bir IT firmasında Kıdemli Proje Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. İlgili görevlerinin yanı sıra stratejik planlama çalışmalarına katkıda bulunmuş ve CMMI denetlemelerinde yer almıştır.

2011-2014 yılları arasında Türkiye’nin Proje Yönetim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Proje Yönetim Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği, 2014-2016 yılları arasında ise Dernek Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. ODTÜ, Bilkent, Çankaya ve Ankara Üniversiteleri ile beraber Bilgisayar Mühendisleri Odası, HAVELSAN, TUSAS Engine Industries, İSKEN (Enerji Üretim A.Ş), Türkiye Diyanet Vakfı, Maliye Bakanlığı, Makine Mühendisleri Odası’nda ve genel katılıma açık sınıflarda Proje Yönetimi eğitimleri ve seminerleri vermiştir.

2018 yılı içerisinde 400’den fazla soru içeren Türkiye’nin ilk online PMP sınav simülatörü olan www.pmpdeneme.com sitesini kurmuştur. Aynı zamanda Türkiye’nin en çok takip edilen proje yönetimi Twitter hesabı @biDoluProje ‘nin kurucusu ve içerik hazırlayıcısıdır. 2012 yılından bu yana dünyaca geçerliliği olan Project Management Professional (PMP) sertifikası sahibidir. Halen profesyonel olarak proje yönetimi, çevik proje yönetimi ve risk yönetimi eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

BU PROGRAM SİZE NE KAZANDIRACAK

Bu eğitim ile proje yönetiminin uluslararası standartlarda nasıl yapıldığını ve kullanılan araç ve teknikleri öğrenecek, başlangıçtan bitiş aşamasına kadar takip edilmesi gereken süreçler hakkında bilgi sahibi olacak, ayrıca PMP sınavını almaya hazır hale geleceksiniz.

BELGE, SINAV ve ÜCRET

Eğitimi tamamlayanlara “Project Management Professional Eğitimi” katılım sertifikası verilir. Bu eğitim ile PMP sınavları için gerekli olan 35 saatlik eğitim alma şartı sağlanmış olur. Eğitim ücreti Ankara için 950TL + KDV, İstanbul için 1050TL + KDV’dir.

DİĞER BİLGİLER

  • Kahvaltı, öğle yemeği, gün içi ikramlar ve eğitim salonu ücreti fiyata dahildir.
  • Eğitime kayıt yaptıran tüm katılımcılar PMP DENEME (www.pmpdeneme.com) Platinum paket üyeliğine ücretsiz sahip olurlar.
  • Bize 0312 939 8617 numaralı telefondan veya info@academy50.com adresinden ulaşabilirsiniz.
  • Eğitim içeriği: http://www.academy50.com/courses/proje-yonetimi-ve-pmp-sinavina-hazirlik-egitim-programi/
Share with friends

Date and Time

Location

Workinton Next Level

Kızılırmak Cad.

Ankara, Ankara 06510

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved