PORTRET cz.II _ warsztaty fotograficzne [poziom ponadpodstawowy]

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

OOF Academy/Lawa Studio

Ludwika Rydygiera 8/bud.19

01-793 Warszawa

Poland

View Map

Refund Policy

Refund Policy

Refunds up to 7 days before event

Event description

Description

PORTRET cz. II - warsztaty fotograficzne [poziom ponadpodstawowy]

Druga część naszego cyklu skierowana jest do osób które już w miarę swobodnie posługują się aparatem fotograficznym i znają podstawowe pojęcia takie jak: czas, przesłona, głębia ostrości, samodzielnie potrafią dokonać pomiaru światła i dokonać poprawnej ekspozycji. W trakcie tej części zabierzemy Was o stopień wyżej niż na warsztatach PORTRET cz. I, gdzie omawiamy wszystkie podstawy obsługi aparatu, pomiaru światła itp.
Warsztaty PORTRET cz. II to potężna dawka wiedzy o świetle błyskowym i pracy z profesjonalnymi lampami studyjnymi (kompaktami i generatorami). Warsztaty są tak skonstruowane, by po ich zakończeniu uczestnik mógł swobodnie poruszać się po świecie profesjonalnego oświetlenia błyskowego. Duży nacisk na tych warsztatach poświęcimy rozumieniu natury światła modyfikowanego przy użyciu różnych końcówek (tzw. modulatorów). Ustawimy też dwa plany zdjęciowe: z jednym źródłem światła (w stylu Richarda Avedona) oraz z dwóch źródeł światła: "clamshell”. Na planie zdjęciowym będziemy rozwijać swoje umiejętności pracy z modelką i kompozycji obrazu.
Po drugiej części naszych warsztatów będziecie gotowi do samodzielnej pracy w profesjonalnym studio fotograficznym.

CZEGO SIĘ Z NAMI NAUCZYSZ

• omówimy charakterystykę i podstawowe zalety pracy z lampami błyskowymi
• poznasz, czym jest temperatura barwowa i rozwiejemy mity z nią związane
• poznasz różnice pomiędzy podstawowymi końcówkami (modulatorami) zakładanymi na lampy błyskowe (softboxy, garnki, beauty dish, strumienica, para, octa itp.) jak zmieniąją charakter cienia, kontrast, jaskrawość kolorów itp.
• zagłębimy temat kompozycji w portrecie
• zagłebimy się w temat oświetlenia z użyciem więcej niż 1 lampy
• zobaczysz, co to jest synchronizacja lamp, dlaczego jest to ważne i jakie metody synchronizacji są dostępne
• zbudujemy dwa plany zdjęciowe
• rozwiniemy temat metod komunikacji i pracy z modelką/modelem.

WSZYSTKIEGO TEGO NAUCZYSZ SIĘ W PROSTY, PRZYSTĘPNY, A JEDNOCZEŚNIE INTENSYWNY SPOSÓB.
NA WARSZTATACH PRACUJEMY Z PROFESJONALNĄ MODELKĄ.


O CYKLU WARSZTATÓW 'PORTRET'
Cykl warsztatów pod wspólnym tytułem PORTRET składa się z 4 segmentów (PORTRET I, PORTRET II, PORTRET III oraz PORTRET IV) i jest zaprojektowany tak, by przeprowadzic uczestnika przez kolejne etapy zaawansowania w fotografii studyjnej i portretowej w sposób jasny i czytelny z dbałością o równoczesny rozwój techniczny, jak i artystyczny. W kolejnych częściach będziemy rozwijać umiejętności bazując na solidnej bazie z jego pierwszej części. Cykl jest zaprojektowany modułowo i uczestnicy pierwszej części będą mieli możliwość udziału w kolejnych warsztatach w trakcie których nauczymy się różnych profesjonalnych układów oświetleniowych i zaawansowanych technik pracy ze studyjnymi lampami błyskowymi.
PORTRET I - [poziom podstawowy] podstawy pracy z aparatem w studio: czas, przesłona, ISO, pomiar światła, oświetlenie "rembrandtowskie", praca z blendami i dyfuzorami, wykorzystanie "przeszkadzajek", kreatywne wykorzystanie głębi ostrości
PORTRET II - [poziom ponadpodstawowy] praca ze studyjnymi lampami błyskowymi, modulatory, kolor w studio, temp. barwowa, óswietlenie typu "clamshell" etc.
PORTRET III - [poziom średnio zaawansowany] oświetlenie kontrowe, oświetlenie "czarne na czarnym", kreatywne narzędzia wzbogacania i destrukcji obrazu np halacje, flary etc.
PORTRET IV - [poziom średnio zaawansowany] mieszane źródła światła (ciągłe i błyskowe), balansowanie temperatur barwowych, wykorzystanie filtrów efektowych (kolor!) i korekcyjnych

WAŻNE INFORMACJE
Kogo zapraszamy Warsztaty przeznaczone są dla początkujących. Zapraszamy miłośników fotografii, którzy mieli niewielki lub w ogóle nie mieli żadnego kontaktu z fotografią studyjną. Cykl jest zaprojektowany tak, żeby w przystępny sposób móc opanować podstawy techniczne i szybko cieszyć się z własnych zdjęć.
Po warsztatach Po warsztatach pracujemy dalej w zamkniętej grupie na Facebook'u. Tam otrzymacie odpowiedź na wszystkie pytania, na które nie było czasu na warsztatach. Tam też dyskutujemy o zrobionych zdjęciach. Wsparcie w grupie nie jest ograniczone w czasie.
Autoryzacja zdjęć Fotograf ma prawo do zdjęć, modelka prawo do swojego wizerunku. Staramy się, żeby autoryzacja zdjęć ze strony modelki (zgoda na ich publikację przez uczestników) była liberalna, niemniej każdy uczestnik warsztatów musi być świadomy faktu, że nie wszystkie zrobione na warsztatach zdjęcia muszą dostać zgodę modelki na publikację. Autoryzowane przez modelkę zdjęcia uczestnik warsztatów może używać do celów związanych z własną promocją np. publikować je na Instagramie, Facebook'u, stronie internetowej, profilu na portalach branżowych.
"Jeden fotograf na planie" Na naszych warsztatach zawsze pracujemy zgodnie z tą zasadą, tak, żeby budować RELACJĘ pomiędzy fotografem, a modelką.
Ilość uczestników Ze względu na kameralny charakter warsztatów oraz dbałość o komfort uczestników, liczba miejsc jest ograniczona do 8.

PROWADZĄCY WARSZTATY

Tomasz Drzewiński, fotograf, wykładowca, popularyzator fotografii, autor kilkudziesięciu okładek i kilkuset sesji do polskich magazynów (Twój Styl, Maxim, Elle, Gala, Viva!, Playboy, Fashion Magazine, Fluid, Edge), reklamy (Avon, Energis, Master Foods Polska, Deni Cler, LOT, P&G) okładek do płyt i innych wydawnictw. Tomek jest absolwentem nowojorskiej Parsons School of Design, założycielem i wykładowcą OOF ACADEMY, byłym dyrektorem artystycznym magazynu MAX, twórcą i prowadzącym fanpage O FOTOGRAFII oraz wydarzeń z cyklu ABC FOTOGRAFII MODY.


CZAS I MIEJSCE

niedziela 13. października 2019 godz. 9:30-17:30 (z przerwą na lunch)
LAWA STUDIO
Ludwika Rydygiera 8/bud.19
Warszawa

CENY

SUPER EARLY BIRD (obowiązuje do 14 września 2019) 399 zł
EARLY BIRD (od 15 września 2019 do 28 września 2019) 449 zł
BIRD (od 29 września 2019) 499 zł

W CENIE: opieka dydaktyczno-mentorska w trakcie warsztatów i w grupie na FB, profesjonalna modelka, studio, napoje i przegryzki na planie. Lunch nie jest wliczony w cenę warsztatów.

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA WARSZTATY FOTOGRAFICZNE 'PORTRET cz. II'

1. Przy płatności przelewem
Dokonaj płatności na rachunek
OOF Academy
46 1020 1055 0000 9602 0372 9852
w tytule wpisz: warsztaty 13.10.2019 + kontaktowy adres mailowy

2. PayPal
wyślij płatność na adres warsztaty@oof.pl

3. Przez Eventbrite
W przeciągu 24h od rejestracji otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem udziału w warsztatach i pakietem informacyjnym. Jeżeli nie znajdziesz go w skrzynce odbiorczej, proszę sprawdź folder Spam.

MASZ PYTANIA?

Skorzystaj z formularza kontaktowego
albo
napisz na adres: warsztaty@oof.pl
albo
skontaktuj się z nami przez nasz profil OOF ACADEMY na Facebook'u
https://www.facebook.com/oof.aca/


DO ZOBACZENIA NA WARSZTATACH!

Date and Time

Location

OOF Academy/Lawa Studio

Ludwika Rydygiera 8/bud.19

01-793 Warszawa

Poland

View Map

Refund Policy

Refunds up to 7 days before event

Save This Event

Event Saved