€25

Ochutnávka vín v tme 14.12.2017

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Vysoká 4266/27 - Film Hotel

27 Vysoká

811 06 Bratislava

Slovakia

View Map

Event description

Description

Chcete vedieť ako také niečo v tme prebieha? Takže...

V príjemnej atmosfére klenbovej pivnice vás za svetla pousádzame ku stolom. Pomaly začneme zhasínať svetlá a za jemného šera vysvetlíme niekoľko základných organizačných informácii.

Po úvodnom slove sa svetlá zhasnú úplne a začneme nalievať prvú vzorku vína. Tú nalievame VŽDY bez predstavenia vína vopred. Víno si najprv spolu ohodnotíme z hľadiska vône, chuti, dochuti a vhodného jedla a potom si povieme množstvo zaujímavostí a dobrých rád do života. Osvojíme si techniky degustovania, ovoniavania a necháme aby Vám tma posilnila zmysli tým, že zrak jednoducho nebude mať s čím pracovať.

Až keď si všetko spolu rozoberieme bez akýchkolvek predsudkov, zístíme, či viete určiť farbu, zaradenie podľa zvyškového cukru alebo odrodu vína. Budete sa čudovať, koľkí neuhádnu farbu vína. Takýmto spôsobom spolu ochutnáme spolu 7 slovenských vín + jedno prekvapenie.

Zažite ohňostroj chutí a vôní vďaka tme, pri ktorej sa zrazu začnú pekne jasne objavovať predtým zamaskované arómy ovocia a kvetov, ruží a manga, škorice a vanilky, čierneho korenia a papriky, krásneho chrumkavo opečeného čerstvého chlebíka a babičkinho slivkového koláča. V tme sa vynorí z vína príbeh. Kto víno nepil v tme, netuší čo sa v ňom ukrýva.

Zažite degustáciu vín v absolútnej tme

  • Dozviete sa čo stačí aby degustovanie vína bol väčší pôžitok

  • Zistíte prečo cítiť vo víne konkrétne ovocie

  • Naučíte sa o technikách a zásadách správneho degustovania nielen vín

  • Porozumiete princípom kombinovania vína a jedla

  • Zvýšite si povedomie o kvalite slovenského vinárstva - pretože my sme patrioti a zahraničné vína nenalievame :)

  • Zažijete jedinečnú atmosféru v úplnej tme + gastronomické PREKVAPENIE

  • Budeme degustovať 7 vzoriek vína.

Tešíme sa na Vás

Tibor Kiss - someliér a autor Tmavej degustácie v Bratislave


Nemáte PayPal? Nevadí! - Poznámka k platbe

Platba kartou bez PayPalu tu JE možná. Eventbrite, cez ktorý je udalosť publikovaná preferuje platbu cez PayPal avšak pri kliknutí na pokračovať (akoby ste predsa chceli platiť PayPalom) Vám bude ponúknutá platba aj cez Debit Card. Nenechajte sa odradiť, portál sa chce v prvom rade vyhnúť bankovým poplatkom (výhoda PayPalu) ale možnosť platiť kartou tam je. Len menej zjavná.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

FAQ - Časté otázky / Someliér odpovedá:

VY: Bude tam úplná tma? - ODPOVEĎ: Áno, bude. Po celú dobu okrem úvodu, kde si na ňu budeme postupne zvykať a na konci keď Vám prinesiem niečo pod zub.

VY: Je to určené len pre znalcov vín? - ODPOVEĎ: Vôbec nie. Znalosti a skúsenosti s vínom nehrajú pri zmyslovom vnímaní vína v tme úlohu. Práve že si na svoje prídu práve tí, ktorí hlásia, že sa vínu nerozumejú a že cítiť vanilku, slivku a biele korenie vo víne vie len niekto dlho a poctivo trénovaný. Je to asi ako keď ide do kina na ten istý dobrý film odborník na kinematografiu a aj bežný človek, čo sa chce jednoducho zabaviť a relaxovať.

VY: Aké vína tam budú? - ODPOVEĎ: To je prekvapenie aby nenastali podvedomé predsudky a navyše je pre hostí mimoriadne zábavné ak neuhádnu farbu vína, čo pili. Prezradím iba, že sú všetky slovenské.

VY: Vína sú od jedného vinára? - ODPOVEĎ: Nie. Zo siedmich vín sa niektoré vinárstva opakujú, niektoré sú len raz. Výber sa mení podľa ponuky, sezóny a môjho najsvedomitejšieho výberu.

VY: Čo ak sa budem sa báť v tej tme? - ODPOVEĎ: Ak trpíte panickým strachom z tmy, pravdepodobne to pre Vás nebude to pravé orechové. Zo skúseností však viem, že tým, že budete počuť môj hlas po celú dobu, vnímať sa navzájom ako pri sebe sedíte a popíjať víno v dobrej nálade, žiadny strach nehrozí. Navyše Vás počas degustácie zamestnám prirodzenou diskusiou a hodnotením vína dostatočne na to, aby ste sa nemali priestor sa báť. :)

Share with friends

Date and Time

Location

Vysoká 4266/27 - Film Hotel

27 Vysoká

811 06 Bratislava

Slovakia

View Map

Save This Event

Event Saved