Sales Ended

night:lab | Katowice Street Art AIR | A < F 18 x NOC

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Katowice City of Gardens

2 plac Sejmu Śląskiego

40-032 Katowice

Poland

View Map

Event description

Description

Sztuka w przestrzeni publicznej to trudny temat. Niewielu projektantów, artystów i aktywistów miejskich podejmuje się tego tematu. Każde działanie narażone jest na podwyższony poziom krytyki, akty wandalizmu i w krótkim czasie totalną destrukcję.

Ale czy to znaczy, że nie warto cokolwiek robić? Efemeryczna forma niosąca ponadczasową treść ma swoje ogromne zalety. Tworząc w przestrzeni miejskiej, przekaz wszystkich działań może być zdecydowanie bardziej wartościowy. Można tak przekazać edukacyjne, estetyczne lub świadomościowe walory.

night:lab | Katowice Street Art AIR to 2-dniowe warsztaty z tworzenia instalacji miejskich w przestrzeniach publicznych.

UWAGA! Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim!

UWAGA! Na warsztaty obowiązuje selekcja! Wypełnij formularz uważnie! Wyniki naboru zostaną ogłoszone 5. listopada 2018 roku.

night:lab | Katowice Street Art AIR #1 [warsztaty] - godz. 17.00 - 24.00 / 21.11.2018

night:lab | Katowice Street Art AIR #2 [warsztaty] - godz. 17.00 - 2.00 / 22.11.2018


Warsztaty poprowadzi: Leonard Korbus

Leonard Korbus to młody artysta z Moguncji, obecnie tworzący w Lipsku. Studiował malarstwo i grafikę w Halle, a następnie sztukę medialną z ukierunkowaniem na instalacje w przestrzeni w Lipsku. Ma też doświadczenie w stolarstwie i innych rzemiosłach. W swoich dziełach stara się łączyć elementy z wielu dziedzin: architektury, malarstwa, rzeźby, iluminacji i performance’u. Jego prace zmuszają oglądającego do partycypacji i konfrontacji z własnymi stanowiskami. Do ostatnich realizacji należą „o.T. Autobahn” ulokowane w miejscu dawnego przejścia granicznego.

https://leonard-korbus.de/

Wydarzenie odbywa się w ramach A < F E S T I V A L 2018 x NOC


Więcej info:

afestival.antyrama.org

Date and Time

Location

Katowice City of Gardens

2 plac Sejmu Śląskiego

40-032 Katowice

Poland

View Map

Save This Event

Event Saved