Kč290

Neskroluj do padnutí: jak na digitální wellbeing

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Czechitas House Brno

Škrobárenská 511/3, 617 00 Brno-jih

Czechia

View Map

Refund Policy

Refund Policy

Refunds up to 7 days before event

Event description

Description

Máš pocit, že na mobilu trávíš příliš času? Vyřizuješ emaily a chaty večer z postele, při práci relaxuješ skrolováním, hůře spíš a jsi prakticky pořád online a na dosah? Zdá se ti, že je na Instagramu každý lepší, hubenější a navíc cestuje na podezřele fotogenická místa? Pojďme se digitálnímu prostředí a jeho místu v našem životě podívat na zoubek a trochu polevit.

O čem bude řeč?

  • V praktickém workshopu Karolíny z Replug me konečně porozumíte tomu, proč se občas ze sociálních sítí cítíme více ve stresu, než bychom chtěli. Proč jsme unavení a přehlcení když nám přece technologie mají čas zefektivňovat? A jak se vůbec vymanit z pocitu, že musíte být neustále online a na dosah. Protože Kája na to jde od podlahy a z praxe, nebude chybět praktické cvičení a sebereflexe, po které se už rozhodně nenecháte do víru internetu vtáhnout více než byste chtěli.

  • Hostem večera bude Kristýna Klímová z podcastu O kousek blíž: O tom, jak se vyrovnávat s tlakem na sociálních sítích, jak efektivně balancovat online a offline život v rámci svých projektů, nebo i o autentičnosti, sebevědomí a laskavosti k sobě samému.

  • Tématický networking v podání Káji a Kristýny :)

___________________________________________________

Replug me pomáhá lidem žít smysluplnější život v digitální době. Prakticky a zážitkově učí zvládat informační a digitální přetížení a ukazuje způsoby, jak si od technologií udržet zdravý odstup. Umění odpojit se je v přehlcené době velkým benefitem nejen pro mentální zdraví, ale i pro vztahy, pracovní a osobní růst.

O kousek blíž je podcast s tvůrčími ženami, které se věnují zajímavým projektům, které se našly či hledají ve své síle i křehkosti a které žijí životy, ve kterých se za každým „jo, mám se fajn“ a „dobrý, já to zvládnu“ ukrývá daleko bohatší vyprávění. První epizoda vyšla osmého března, na Mezinárodní den žen 2019. Od té doby se podcast těší z rozprav, na které v klasických médiích prostor již nezbývá a díky kterým jsme si o kousek blíž nejen sami k sobě, ale i jedna k druhé.Share with friends

Date and Time

Location

Czechitas House Brno

Škrobárenská 511/3, 617 00 Brno-jih

Czechia

View Map

Refund Policy

Refunds up to 7 days before event

Save This Event

Event Saved