Kč250

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Rožnov pod Radhoštěm, kino Panorama

Bezručova 838

756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Czechia

View Map

Refund Policy

Refund Policy

No Refunds

Event description

Description

Mozek a vzdělávání dítěte v 21. století

Přednáška světově uznávaných expertů na vzdělávání

Přednášející:

Dr. Steven J. Hughes, Ph.D., ABPdN - dětský neuropsycholog a ředitel Střediska pro výzkum vývojového vzdělávání – poradenského centra pro výzkum výsledků vzdělávání.

Elina Rautasalo - lektorka a světová examinátorka, ředitelka tréninku při Montessori Institut Prague

Překlad do češtiny:

Mgr. Radek Glabazňa, M.A., Ph.D. - ústav cizích jazyků, Slezská univerzita v Opavě

Program

Vzdělávání na celém světě se ocitlo na křižovatce. Zatímco se ministerstva školství snaží vylepšit skóre svých států v mezinárodních testech, výzkum v oblasti neurovědy prokazuje, že „učení za účelem testování“ mozek vůbec nerozvíjí a naopak je to školní vzdělávání, usilující o rozvoj celého dítěte, které nabízí dětem nespočet výhod.

V první části přednášky se dozvíte, co současný neurologický výzkum říká o tom, na co by se vzdělávání mělo zaměřovat – a proč se personalisté Googlu u pohovorů nezajímají o výsledky testů nebo školní známky. Jak tedy hledají tvůrčí a pokročilé řešitele problémů? A jak můžeme všem dětem pomoci získat dovednosti potřebné ke šťastnému a naplňujícímu životu ve 21. století?

Druhá část přednášky Vás seznámí s hlavními principy Montessori vzdělávání – tedy přístupu označovaného jako „ideální“ pro podporu celkového rozvoje mozku. V čem je Montessori pedagogika jiná? Jaké jsou její klíčové znaky? A proč je tak efektivní?

Všechno je to o - mozku - a důležitosti praktického, zážitkového učení, samostatného i společného řešení problémů, individualizované výuky, sociálního a emočního učení a učitelích schopných rozpoznat jedinečné dary dítěte a pečovat o ně. To vše Dr. Maria Montessori pochopila a na základě tohoto pochopení postavila vzdělávací systém, který obstál ve zkoušce času. Přijďte se dozvědět o vzdělávání pro 21. století.

FAQs

Bude přednáška vhodná i pro aglicky nemluvící?

Ano. Celou přednášku bude tlumočit Mgr. Radek Glabazňa, M.A., Ph.D., který přednášejícím přeloží také Vaše otázky v závěru přednášky.

Jaké jsou možnosti parkování?

Před kinem Panorama je menší parkoviště pro přibližně 30 míst. Velké parkovací plochy zdarma najdete také okolo blízké polikliniky.

Jak kontaktovat organizátora?

Ideálně na email hutynka@gmail.com a na facebookových stránkách události.

Share with friends

Date and Time

Location

Rožnov pod Radhoštěm, kino Panorama

Bezručova 838

756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Czechia

View Map

Refund Policy

No Refunds

Save This Event

Event Saved