Skip Main Navigation
Page Content

Save This Event

Event Saved

Missing Maps mapathon Žilina #6

AMAVET 962

Tuesday, October 22, 2019 from 5:00 PM to 8:00 PM (CEST)

Missing Maps mapathon Žilina #6

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
Vstupenka   more info 33 Tickets 3d 4h 27m Free  

Share Missing Maps mapathon Žilina #6

Event Details

Missing Maps mapathon je workshop dobrovoľníkov, ktorí vektorizujú polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc v tých krajinách, kde chýbajú mapy. Používajú pritom open source nástroje v prostredí OpenStreetMap. Výstupy z mapathonov následne pomáhajú lekárskym a logistickým tímom v postihnutých oblastiach pri rôznych krízových situáciách.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET 962 od mája 2017.

Missing Maps mapathon Žilina #6 sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 od 17:00 do 20:00 v priestoroch Azetu – Ringier Axel Springer SK na 3. poschodí biznis budovy Poštová 1 v Žiline. Spoluorganizátorom podujatia je Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity Katedra matematických metód a operačnej analýzy.

Workshop je prístupný širokej verejnosti a vstupné sa neplatíZáujemcovia môžu poukázať dobrovoľný príspevok na darcovský systém Lekárov bez hraníc. Touto cestou chceme podporiť prácu dobrovoľníkov v teréne pri záchrane životov po celom svete.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Je potrebné si priniesť vlastný notebook a odporúčame aj myš pre lepšiu vektorizáciu územia. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, vytvorte si ho prosím.

Dobrovoľník, zaregistrovaný cez Eventbrite, má garantované miesto na mapathone. Pre tých, ktorí by nám chceli pomôct s prípravou workshopu, máme voľné ešte tieto úlohyPríchod môžete vyjadriť aj vo Facebook udalosti, čím získate prehľad o ďalších účastníkoch.

Have questions about Missing Maps mapathon Žilina #6? Contact AMAVET 962
Attendee List Sort by: Date | First Name | Last Name
Show More

Save This Event

Event Saved

When & Where


Ringier Axel Springer SK
Poštová 1
3. poschodie
010 08 Žilina
Slovakia

Tuesday, October 22, 2019 from 5:00 PM to 8:00 PM (CEST)


  Add to my calendar

Organizer

AMAVET 962

Sme vzdelávacia organizácia pre deti a dospelých so zameraním na vedu a techniku. Venujeme sa geoinformatike, opensource a opendata, komunikačným zručnostiam a osobnostnému rozvoju, dobrovoľníctvu.

AMAVET klub č. 962 sa v roku 2015 stal organizačnou jednotkou občianskeho združenia Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1990.

Členovia klubu pomáhajú budovať komunitu používateľov geografických informácií (GeoCommunity.sk, GeoCommunity.cz), šíria osvetu o geovedných odboroch a technológiach GIS (GeoInformatika.sk, GIS Day Bratislava 2016/2017/2018, GIS Day Nitra 2016/2017), podporujú rozvoj osobnosti a miestne organizácie (Promospravy.sk), presadzujú slobodný a otvorený softvér plus otvorené dáta (Prieskum využívania OSS pre GIS na školách a v praxi, Sekcia OpenGIS na konferencii OSSConf, OSS víkendy, Bratislava OpenCamp), organizujú aktivity pre dobrovoľníkov (Missing maps mapathony, Kvapka krvi rečníkov, Venčenie psíkov), realizujú tréningy rečníckych a líderských techník (Toastmasters Petržalka, Toastmasters pre rodiny, Toastmasters pre mládež).

  Contact the Organizer

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.