Skip Main Navigation
Page Content

Save This Event

Event Saved

Missing Maps mapathon Žilina #2

AMAVET klub č. 962

Tuesday, October 23, 2018 from 4:00 PM to 7:00 PM (CEST)

Missing Maps mapathon Žilina #2

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
Využijem stolový PC v učebni   more info 14 Tickets 15h 30m Free  
Prinesiem si vlastný notebook   more info 20 Tickets 15h 30m Free  

Share Missing Maps mapathon Žilina #2

Event Details

Mapathon je stretnutie, počas ktorého sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962 pre medzinárodnú humanitárnu organizáciu Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontières. Výstupy z mapathonov pomáhajú lekárskym tímom v oblastiach, ktoré sú najviac ohrozené krízami.

Spoluorganizátorom druhého žilinského Missing Maps mapathonu je Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Katedra matematických metód a operačnej analýzy poskytla pre účely online mapovania projektu Missing Maps počítačovú učebňu RA013.

Mapovačka sa uskutoční v utorok 23. októbra 2018 od 16:00 do 19:00. Je prístupná nielen študentom a pracovníkom fakulty ale aj širokej verejnosti. Účasť je zadarmo. Budú k dispozícii stolové PC. Ak si prinesiete vlastný notebook a myš, potom budete pripojení do wifi siete Žilinskej univerzity.

Prosíme vážnych záujemcov o registráciu cez Eventbrite.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Svoj nezáväzný príchod na druhý žilinský mapathon môžete vyjadriť vo Facebook udalosti, čím získate prehľad o možných účastníkoch.

Have questions about Missing Maps mapathon Žilina #2? Contact AMAVET klub č. 962

Save This Event

Event Saved

When & Where


Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzita v Žiline
Veľký diel
Miestnosť RA013
010 08 Žilina
Slovakia

Tuesday, October 23, 2018 from 4:00 PM to 7:00 PM (CEST)


  Add to my calendar

Organizer

AMAVET klub č. 962

AMAVET klub číslo 962 je od roku 2015 organizačnou jednotkou občianskeho združenia Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1990.

Klub sa podieľa na budovaní komunity používateľov geografických informácií (GeoCommunity.sk, GeoCommunity.cz, šíri osvetu o geovedných odboroch a technológiach GIS (GeoInformatika.sk, GIS Day Bratislava 2016/2017, GIS Day Nitra 2016/2017), podporuje rozvoj osobnosti a miestne organizácie (Promospravy.sk), presadzuje otvorený softvér a otvorené dáta (Prieskum využívania OSS pre GIS na školách a v praxi, Sekcia OpenGIS na konferencii OSSConf, Missing maps mapathony, OSS Víkend Bratislava a Košice), realizuje tréningy rečníckych a líderských techník podľa metodiky Toastmasters.

  Contact the Organizer

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.