Skip Main Navigation
Page Content
This event has ended

Save This Event

Event Saved

Missing Maps mapathon Nitra #4

AMAVET 962

Tuesday, November 12, 2019 from 5:00 PM to 8:00 PM (CET)

Missing Maps mapathon Nitra #4

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
Bezplatná vstupenka
Váš voľný vstup na Missing maps mapathon na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre dňa 12. novembra 2019 od 17:00 do 20:00. Ak sa workshopu nezúčastníte, ozvite sa prosím Milovi Ofúkanému na info@amavet962.org, aby tvoje miesto pri počítači mohol ponúknuť inému záujemcovi.
5 Tickets Ended Free  

Share Missing Maps mapathon Nitra #4

Event Details

Missing Maps mapathon je workshop dobrovoľníkov, ktorí vektorizujú polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc v tých krajinách, kde chýbajú mapy. Používajú pritom open source nástroje v prostredí OpenStreetMap. Výstupy z mapathonov následne pomáhajú lekárskym a logistickým tímom v postihnutých oblastiach pri rôznych mimoriadnych situáciách.

 

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET 962 od mája 2017.

 

Missing Maps mapathon Nitra #4 sa uskutoční pri príležitosti celosvetového GIS Day v utorok 12. novembra 2019 od 17:00 do 20:00 v priestoroch Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU. Spoluorganizátor podujatia, Katedra krajinného inžinierstva, zabezpečil učebňu ZM-11, vybavenú 15 počítačmi a internetom.

 

Workshop je prístupný širokej verejnosti a vstupné sa neplatíZáujemcovia môžu poukázať dobrovoľný príspevok na darcovský systém Lekárov bez hraníc. Touto cestou chceme podporiť prácu dobrovoľníkov v teréne pri záchrane životov po celom svete.

 

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMapvytvorte si ho prosím.

 

Dobrovoľník, zaregistrovaný cez Eventbrite, má garantované miesto na mapathone pri PC. Pre tých, ktorí by nám chceli pomôct s prípravou workshopu, máme voľné ešte tieto úlohy. Príchod môžete vyjadriť aj vo Facebook udalosti, čím získate prehľad o ďalších účastníkoch.

 

Môžete si stiahnuť plagát mapathonu a vylepiť vo svojom okolí: 

http://amavet962.org/dokumenty/plagat-missing-maps-mapathon-nitra4.pdf

Have questions about Missing Maps mapathon Nitra #4? Contact AMAVET 962

When & Where


Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU
Hospodárska 7
949 01 Nitra
Slovakia

Tuesday, November 12, 2019 from 5:00 PM to 8:00 PM (CET)


  Add to my calendar

Organizer

AMAVET 962

We are an educational organization for children and adults with a focus on science and technology. We focus on geoinformatics, opensource and opendata, communication skills and personal development, volunteering.

AMAVET club no. 962 became an organizational unit of the non-profit Slovak Associaton for Youth, Science and Technology, which has been operating in Slovakia since 1990.

Club members help building a community of geographic information users, disseminating awareness of geosciences and GIS technologies, supporting personality development and local organizations, promoting free and open software plus open data, organizing volunteer activities, speaking and leadership trainings.

Sme vzdelávacia organizácia pre deti a dospelých so zameraním na vedu a techniku. Venujeme sa geoinformatike, opensource a opendata, komunikačným zručnostiam a osobnostnému rozvoju, dobrovoľníctvu.

AMAVET klub č. 962 sa v roku 2015 stal organizačnou jednotkou občianskeho združenia Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1990.

Členovia klubu pomáhajú budovať komunitu používateľov geografických informácií (GeoCommunity.sk, GeoCommunity.cz), šíria osvetu o geovedných odboroch a technológiach GIS (GeoInformatika.sk, GIS Day Bratislava 2016/2017/2018, GIS Day Nitra 2016/2017), podporujú rozvoj osobnosti a miestne organizácie (Promospravy.sk), presadzujú slobodný a otvorený softvér plus otvorené dáta (Prieskum využívania OSS pre GIS na školách a v praxi, Sekcia OpenGIS na konferencii OSSConf, OSS víkendy, Bratislava OpenCamp), organizujú aktivity pre dobrovoľníkov (Missing maps mapathony, Kvapka krvi rečníkov, Venčenie psíkov), realizujú tréningy rečníckych a líderských techník (Toastmasters Petržalka, Toastmasters pre rodiny, Toastmasters pre mládež).

  Contact the Organizer

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.