Skip Main Navigation
Page Content
This event has ended

Save This Event

Event Saved

Missing Maps mapathon na Technickej univerzite vo Zvolene

AMAVET 962

Friday, May 26, 2017 from 4:00 PM to 6:00 PM (CEST)

Missing Maps mapathon na Technickej univerzite vo Zvole...

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
Free ticket   more info 16 Tickets Ended Free  

Share Missing Maps mapathon na Technickej univerzite vo Zvolene

Event Details

Mapathon je stretnutie, počas ktorého sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962 pre medzinárodnú humanitárnu organizáciu Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontières. Výstupy z mapathonov pomáhajú lekárskym tímom v oblastiach, ktoré sú najviac ohrozené krízami.

Počítačovú učebňu B111 (1. poschodie, blok B) pre zvolenský mapathon nám poskytla Katedra hospodárskej úpravy lesov a geodézie na Lesníckej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene. Doktorandi tejto katedry sú organizátormi 10. ročníka vedeckej konferencie Fórum mladých geoinformatikov a štvrtý Missing maps mapathon na Slovensku je súčasťou jej programu. Mapovanie je prístupné aj pre širokú verejnosť. Prosíme záujemcov o registráciu.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Have questions about Missing Maps mapathon na Technickej univerzite vo Zvolene? Contact AMAVET 962

When & Where


Technická univerzita vo Zvolene
T. G. Masaryka 24
960 53 Zvolen
Slovakia

Friday, May 26, 2017 from 4:00 PM to 6:00 PM (CEST)


  Add to my calendar

Organizer

AMAVET 962

AMAVET 962 je od roku 2015 organizačnou jednotkou občianskeho združenia Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1990.

Klub sa podieľa na budovaní komunity používateľov geografických informácií (GeoCommunity.sk, GeoCommunity.cz, šíri osvetu o geovedných odboroch a technológiach GIS (GeoInformatika.sk, GIS Day Bratislava 2016/2017/2018, GIS Day Nitra 2016/2017), podporuje rozvoj osobnosti a miestne organizácie (Promospravy.sk), presadzuje otvorený softvér a otvorené dáta (Prieskum využívania OSS pre GIS na školách a v praxi, Sekcia OpenGIS na konferencii OSSConf, Missing maps mapathony, OSS Víkend Bratislava a Košice), realizuje tréningy rečníckych a líderských techník podľa metodiky Toastmasters.

  Contact the Organizer

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.