Skip Main Navigation
Page Content
This event has ended

Save This Event

Event Saved

Missing Maps mapathon na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ Košice

AMAVET klub č. 962

Sunday, October 22, 2017 from 9:00 AM to 12:00 PM (CEST)

Missing Maps mapathon na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ...

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
Bezplatná vstupenka
Tvoj voľný vstup na Missing maps mapathon na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ Košice dňa 22. októbra 2017 od 09:00 do 12:00. Ak sa workshopu nezúčastníš, prosíme ozvi sa Milovi Ofúkanému na tel. 0911253419, aby tvoje miesto pri počítači mohol ponúknuť inému záujemcovi.
3 Tickets Ended Free  

Share Missing Maps mapathon na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ Košice

Event Details

Mapathon je stretnutie, počas ktorého sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962 pre medzinárodnú humanitárnu organizáciu Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontières. Výstupy z mapathonov pomáhajú lekárskym tímom v oblastiach, ktoré sú najviac ohrozené krízami..

Missing maps mapathon je v programe stretnutia priaznivcov otvorených technológií OSS Víkend Košice 2017, ktoré ponúkne dva dni prednášok a workshopov na témy: otvorené technológie, slobodný softvér, hardvér, maker comunity a open government.

Organizátor OSS Víkendu, Spoločnosť pre otvorené informačné technológie, zabezpečil miestnosť P3 na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ Košice v nedeľu 22. októbra 2017 od 9:00 do 12:00 pre workshop s názvom Missing maps mapathon– digitálne mapovanie území ohrozených krízami pomocou editora OpenStreetMap. Mapovanie je prístupné širokej verejnosti. Vstupné je zdarma a máme v dispozícii 12 miest pri PC s internetom. Preto prosíme vážnych záujemcov o registráciu cez Eventbrite.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Svoj nezáväzný príchod na Prírodovedeckú fakultu UPJŠ Košice môžete vyjadriť vo Facebook udalosti mapathonu alebo OSS Viikendu, čím získate prehľad o možných účastníkoch.

Have questions about Missing Maps mapathon na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ Košice? Contact AMAVET klub č. 962

When & Where


Prírodovedecká fakulta UPJŠ Košice
Jesenná 5
040 01 Košice
Slovakia

Sunday, October 22, 2017 from 9:00 AM to 12:00 PM (CEST)


  Add to my calendar

Organizer

AMAVET klub č. 962

AMAVET klub číslo 962 je od roku 2015 organizačnou jednotkou občianskeho združenia Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1990.

Klub sa podieľa na budovaní komunity používateľov geografických informácií (GeoCommunity.sk, GeoCommunity.cz, šíri osvetu o geovedných odboroch a technológiach GIS (GeoInformatika.sk, GIS Day Bratislava 2016/2017, GIS Day Nitra 2016/2017), podporuje rozvoj osobnosti a miestne organizácie (Promospravy.sk), presadzuje otvorený softvér a otvorené dáta (Prieskum využívania OSS pre GIS na školách a v praxi, Sekcia OpenGIS na konferencii OSSConf, Missing maps mapathony, OSS Víkend Bratislava a Košice), realizuje tréningy rečníckych a líderských techník podľa metodiky Toastmasters.

  Contact the Organizer

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.