Skip Main Navigation
Page Content
This event has ended

Save This Event

Event Saved

Missing Maps mapathon na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre

AMAVET klub č. 962

Wednesday, November 22, 2017 from 4:00 PM to 8:00 PM (CET)

Missing Maps mapathon na Fakulte záhradníctva a...

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
Bezplatná vstupenka
Tvoj voľný vstup na Missing maps mapathon na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre dňa 22.novembra 2017 od 16:00 do 20:00. Ak sa workshopu nezúčastníš, prosíme ozvi sa Milovi Ofúkanému na tel. 0911253419, aby tvoje miesto pri počítači mohol ponúknuť inému záujemcovi.
15 Tickets Ended Free  

Share Missing Maps mapathon na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre

Event Details

Mapathon je stretnutie, počas ktorého sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962 pre medzinárodnú humanitárnu organizáciu Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontières. Výstupy z mapathonov pomáhajú lekárskym tímom v oblastiach, ktoré sú najviac ohrozené krízami..

Missing maps mapathon je v programe seminára GIS Day Nitra 2017, ktorý ponúkne 11 prednášok na témy o využívaní GIS technológií.

Spoluorganizátor, Katedra krajinného inžinierstva Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre, zabezpečil učebňu ZM-11 v stredu 22. novembra 2017 od 16:00 do 20:00 pre workshop s názvom Missing maps mapathon – online mapovanie nezmapovaných území pre potreby organizácie Lekári bez hraníc. Mapovanie je prístupné širokej verejnosti. Vstupné je zdarma a máme v dispozícii 15 miest pri PC s internetom. Preto prosíme vážnych záujemcov o registráciu cez EventbriteMôžete si priniesť aj vlastný počítač a PC myš, výrazne vám uľahčí prácu.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Svoj nezáväzný príchod na Fakultu záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre môžete vyjadriť vo Facebook udalosti mapathonu, čím získate prehľad o možných účastníkoch.

Have questions about Missing Maps mapathon na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre? Contact AMAVET klub č. 962

When & Where


Hospodárska 7

949 01 Nitra
Slovakia

Wednesday, November 22, 2017 from 4:00 PM to 8:00 PM (CET)


  Add to my calendar

Organizer

AMAVET klub č. 962

AMAVET klub číslo 962 je od roku 2015 organizačnou jednotkou občianskeho združenia Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1990.

Klub sa podieľa na budovaní komunity používateľov geografických informácií (GeoCommunity.sk, GeoCommunity.cz, šíri osvetu o geovedných odboroch a technológiach GIS (GeoInformatika.sk, GIS Day Bratislava 2016/2017, GIS Day Nitra 2016/2017), podporuje rozvoj osobnosti a miestne organizácie (Promospravy.sk), presadzuje otvorený softvér a otvorené dáta (Prieskum využívania OSS pre GIS na školách a v praxi, Sekcia OpenGIS na konferencii OSSConf, Missing maps mapathony, OSS Víkend Bratislava a Košice), realizuje tréningy rečníckych a líderských techník podľa metodiky Toastmasters.

  Contact the Organizer
Missing Maps mapathon na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre
Things to do in Nitra Class Science & Tech

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.