Skip Main Navigation
Page Content

Save This Event

Event Saved

Missing Maps mapathon Bratislava #7

AMAVET 962

Monday, September 16, 2019 from 5:00 PM to 9:00 PM (CEST)

Missing Maps mapathon Bratislava #7

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
Vstupenka   more info 21 Tickets Sep 16, 2019 Free  

Share Missing Maps mapathon Bratislava #7

Event Details

Missing Maps mapathon je workshop dobrovoľníkov, ktorí vektorizujú polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc v tých krajinách, kde chýbajú mapy. Používajú pritom open source nástroje v prostredí OpenStreetMap. Výstupy z mapathonov následne pomáhajú lekárskym a logistickým tímom v postihnutých oblastiach pri rôznych krízových situáciách.

 

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET 962 od mája 2017.

 

Missing Maps mapathon Bratislava #7 sa uskutoční v pondelok 16. septembra 2019 od 17:00 do 21:00 v Satori Stage.

 

Workshop je prístupný širokej verejnosti a vstupné sa neplatí. Záujemcovia môžu poukázať dobrovoľný príspevok na darcovský systém Lekárov bez hraníc. Touto cestou chceme podporiť prácu dobrovoľníkov v teréne pri záchrane životov po celom svete.

 

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Je potrebné si priniesť vlastný notebook a odporúčame aj myš pre lepšiu vektorizáciu územia. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, vytvorte si ho prosím.

 

Dobrovoľník, zaregistrovaný cez Eventbrite, má garantované miesto na mapathone. Pre tých, ktorí by nám chceli pomôct s prípravou workshopu, máme voľné ešte tieto úlohy. Príchod môžete vyjadriť aj vo Facebook udalosti, čím získate prehľad o ďalších účastníkoch.

Have questions about Missing Maps mapathon Bratislava #7? Contact AMAVET 962

Save This Event

Event Saved

When & Where


Satori Stage
Mickiewiczova 2246/9
811 07 Bratislava
Slovakia

Monday, September 16, 2019 from 5:00 PM to 9:00 PM (CEST)


  Add to my calendar

Organizer

AMAVET 962

AMAVET 962 je od roku 2015 organizačnou jednotkou občianskeho združenia Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1990.

Klub sa podieľa na budovaní komunity používateľov geografických informácií (GeoCommunity.sk, GeoCommunity.cz, šíri osvetu o geovedných odboroch a technológiach GIS (GeoInformatika.sk, GIS Day Bratislava 2016/2017/2018, GIS Day Nitra 2016/2017), podporuje rozvoj osobnosti a miestne organizácie (Promospravy.sk), presadzuje otvorený softvér a otvorené dáta (Prieskum využívania OSS pre GIS na školách a v praxi, Sekcia OpenGIS na konferencii OSSConf, Missing maps mapathony, OSS Víkend Bratislava a Košice), realizuje tréningy rečníckych a líderských techník podľa metodiky Toastmasters.

  Contact the Organizer

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.