Skip Main Navigation
Page Content

Save This Event

Event Saved

Missing Maps mapathon Bratislava #4

AMAVET 962

Thursday, January 24, 2019 from 5:00 PM to 8:00 PM (CET)

Missing Maps mapathon Bratislava #4

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
Vstupenka   more info Sold Out 4h 57m Free  

Share Missing Maps mapathon Bratislava #4

Event Details

Missing Maps mapathon je workshop dobrovoľníkov, ktorí vektorizujú polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc v tých krajinách, kde chýbajú mapy. Používajú pritom open source nástroje v prostredí OpenStreetMap. Výstupy z mapathonov následne pomáhajú lekárskym a logistickým tímom v postihnutých oblastiach pri rôznych krízových situáciách.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET 962 od mája 2017.

Podujatie je prístupné širokej verejnosti a uskutoční sa vo štvrtok 24. januára 2019 od 17:00 do 20:00 v Paralelná Polis. Nájdete v nej biohackerskú kaviareň Bitcoin Coffee s rôznymi netradičnými pochúťkami kde sa dá platiť iba kryptomenami. Avšak je tam tiež kryptoautomat (podobný ako bankomat), kde si viete veľmi rýchlo vymeniť svoje eurá za kryptomeny.

Workshop je spoplatnený 3 eurami a tie sa budú vyberať v hotovosti na mieste od 16:30. Organizátor potrebuje pokryť náklady spojené s prenájmom priestoru a z každej vstupenky odvedie 1 euro na darcovský systém Lekárov bez hraníc. Touto cestou chceme podporiť prácu dobrovoľníkov v teréne pri záchrane životov po celom svete.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Je potrebné si priniesť vlastný notebook a odporúčame aj myš pre lepšiu vektorizáciu územia. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, vytvorte si ho.

Po skončení mapathonu sa budete môcť bližšie zoznámiť s kryptomenami – ako si založiť peňaženku, nakúpiť ich cez kryptoautomat, bezpečne uložiť a prakticky používať, napr. uhradiť skvelé nápoje a pochutiny v kaviarni.

Dobrovoľník, zaregistrovaný cez Eventbrite, má garantované miesto na mapathone. Príchod môžete vyjadriť aj vo Facebook udalosti, čím získate prehľad o ďalších účastníkoch.

Have questions about Missing Maps mapathon Bratislava #4? Contact AMAVET 962

Save This Event

Event Saved

When & Where


Paralelná Polis
Kominárska 1552/3c
831 04 Bratislava
Slovakia

Thursday, January 24, 2019 from 5:00 PM to 8:00 PM (CET)


  Add to my calendar

Organizer

AMAVET 962

AMAVET klub č. 962 je od roku 2015 organizačnou jednotkou občianskeho združenia Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1990.

Klub sa podieľa na budovaní komunity používateľov geografických informácií (GeoCommunity.sk, GeoCommunity.cz, šíri osvetu o geovedných odboroch a technológiach GIS (GeoInformatika.sk, GIS Day Bratislava 2016/2017/2018, GIS Day Nitra 2016/2017), podporuje rozvoj osobnosti a miestne organizácie (Promospravy.sk), presadzuje otvorený softvér a otvorené dáta (Prieskum využívania OSS pre GIS na školách a v praxi, Sekcia OpenGIS na konferencii OSSConf, Missing maps mapathony, OSS Víkend Bratislava a Košice), realizuje tréningy rečníckych a líderských techník podľa metodiky Toastmasters.

  Contact the Organizer

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.