Skip Main Navigation
Page Content

Save This Event

Event Saved

Missing Maps mapathon Bratislava #3

AMAVET klub č. 962

Tuesday, November 27, 2018 from 5:00 PM to 8:00 PM (CET)

Missing Maps mapathon Bratislava #3

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
Prinesiem si vlastný notebook   more info 10 Tickets Nov 27, 2018 Free  

Share Missing Maps mapathon Bratislava #3

Event Details

Missing Maps mapathon je workshop pre dobrovoľníkov, ktorí vektorizujú polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc v tých krajinách, kde chýbajú mapy. Používajú pritom open source nástroje v prostredí OpenStreetMap. Výstupy z mapathonov následne pomáhajú lekárskym a logistickým tímom v oblastiach, ktoré sú najviac ohrozené krízovými situáciami.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962. Spoluorganizátorom tretieho bratislavského Missing Maps mapathonu je konzultačná spoločnosť BUSINESS CLOUD ONE s.r.o., ktorá poskytla svoje priestory.

Podujatie sa uskutoční v utorok 27. novembra 2018 od 17:00 do 20:00. Je prístupné širokej verejnosti. Účasť je zadarmo. Je potrebné si priniesť vlastný notebook a odporúčame aj myš pre lepšiu vektorizáciu územia.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, vytvorte si ho.

Prosíme vážnych záujemcov o účasť, aby sa registrovali cez Eventbrite. Svoj nezáväzný príchod na mapathon môžete vyjadriť vo Facebook udalosti, čím získate prehľad o možných účastníkoch.

Have questions about Missing Maps mapathon Bratislava #3? Contact AMAVET klub č. 962

Save This Event

Event Saved

When & Where


BUSINESS CLOUD ONE s.r.o.
Galandova 3
811 06 Bratislava
Slovakia

Tuesday, November 27, 2018 from 5:00 PM to 8:00 PM (CET)


  Add to my calendar

Organizer

AMAVET klub č. 962

AMAVET klub číslo 962 je od roku 2015 organizačnou jednotkou občianskeho združenia Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1990.

Klub sa podieľa na budovaní komunity používateľov geografických informácií (GeoCommunity.sk, GeoCommunity.cz, šíri osvetu o geovedných odboroch a technológiach GIS (GeoInformatika.sk, GIS Day Bratislava 2016/2017, GIS Day Nitra 2016/2017), podporuje rozvoj osobnosti a miestne organizácie (Promospravy.sk), presadzuje otvorený softvér a otvorené dáta (Prieskum využívania OSS pre GIS na školách a v praxi, Sekcia OpenGIS na konferencii OSSConf, Missing maps mapathony, OSS Víkend Bratislava a Košice), realizuje tréningy rečníckych a líderských techník podľa metodiky Toastmasters.

  Contact the Organizer

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.