Free

Livesport Talk X

Actions and Detail Panel

Free

Event Information

Share this event

Date and time

Location

Location

Aspira Business Centre

Bucharova 2928/14a

15800 Praha

Czechia

View Map

Event description
Optimalizujeme backend: od data scrapingu po GraphQL API

About this event

Během jubilejního Livesport Talku X budete mít možnost poslechnout si hned dva Livesporťáky, kteří vám představí svoje zkušenosti z různých oblastí našich backendových řešení. O své poznatky se s námi podělí i vzácný host – Ondra Urban ze společnosti Apify.

Jako první vystoupí Vlasta Koudela (Head of API & Data processing, Livesport). Ve svém talku se bude věnovat data scrapingu a optimalizaci sběru dat. Vlasta vám nastíní celý příběh od prvních pokusů s automatizovaným sběrem informací až po high volume data processing, který jeho tým v Livesportu řeší; od jednotek po stovky tisíc data scrapů denně. Máte se rozhodně na co těšit!

Hostem večera a zároveň druhým speakerem bude Ondra Urban (Head of Delivery Engineering, Apify). Ondra nám poví o tom, jak se scrapují moderní weby. Tam, kde dřív stačil obyčejný HTTP request, jsou dnes potřeba headless browser, rezidenční proxy, fingerprinty i další nástroje. Naštěstí jsou všechny open-source a Ondra nás jimi provede.

„Z velké sportovní databáze do GraphQL snadno a rychle“, tak zní název dalšího talku. Jakub Löffelmann (DataCore Team Leader, Livesport) předvede své zkušenosti s budováním GraphQL API a následným přesměrování provozu většiny našich DataCore requestů právě na toto API.

Večerem vás jako vždy provede náš CTO Petr Burian.

Těšíme se na viděnou!

Share with friends

Date and time

Location

Aspira Business Centre

Bucharova 2928/14a

15800 Praha

Czechia

View Map

{ _('Organizer Image')}

Organizer Livesport

Organizer of Livesport Talk X

Naším posláním je přinášet milovníkům sportu všechny důležité momenty z více než 35 sportů v nejkratším možném čase. Jsme hrdí na to, že Livesport je ryze česká a nezávislá firma. Všechna real-time data získáváme, zpracováváme a šíříme vlastními silami s pomocí našich lidí a špičkových technologií. Díky tomu jsme skutečným lídrem na poli sportovních informací.

Save This Event

Event Saved